SESTŘIH: Budějovice - Slavia 1:3. Chytil u dvou gólů, pak nedal penaltu

54
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Slavia první duel na venkovním stadionu zvládla, v Českých Budějovicích vyhrála 3:1. Do zápasu druhého kola FORTUNA:LIGY vstoupili Pražené dobře a už ve 13. minutě jim byl odměnou vedoucí gól Christose Zafeirise. Mladý záložník sice skóroval s notnou dávkou štěstí, zbytek první půle si ale hosté pohlídali, mohli přidat i další branky. Ve druhé půli dal domácím naději Zdeněk Ondrášek, jenž z rychlého protiútoku srovnal. Slavii ale opět výrazně pomohl Mojmír Chytil. Nejprve nahrál na gól Lukáše Provoda, poté skóre sám pojistil. Kaňkou na jeho výkonu je ale neproměněná penalta z posledních minut zápasu.

Slavia na jihu Čech zvítězila po dvou zápasech, v minulé sezoně Dynamu na jeho stadionu podlehla 0:1. Červenobílí po výhře nad Hradcem Králové naplno bodovali i ve druhém kole a o skóre vedou tabulku. Naopak Dynamo po porážce na Slovácku vyšlo také podruhé naprázdno a inkasovalo už sedm branek.

Po zhruba 10 vyrovnaných minutách si první poločas pro sebe přivlastnila Slavia. Vypracovala si více šancí a jen zásahy brankáře Šípoše držely Jihočechy v naději. Do přestávky jej překonal pouze ve 13. minutě Zafeiris, jehož střelu zpoza vápna smolně tečoval domácí stoper Králik. Norský záložník skóroval v české lize podruhé. Brankář Dynama se pak následně vyznamenal při další Zafeirisově střele nebo velké šanci Jurečky.

Domácí se velkou částí první půle protrápili v defenzivě, ale na úvod druhého dějství začali odvážně. V 53. minutě Jihočeši nečekaně vyrovnali, když se po individuální akci a centru Čmelíka z pravé strany prosadil hlavou zblízka Ondrášek.

Po gólu Českobudějovičtí výrazně ožili a chvílemi byli překvapivě aktivnější než soupeř. Favorit se trápil, ale v 74. minutě mu pomohla špatná rozehrávka brankáře Šípoše. Pražané díky tomu lacino získali balon a po přihrávce od Chytila z pravé strany prostřelil gólmana Provod, jenž do Slavie před časem zamířil právě z Českých Budějovic.

Hosté od té doby nedali Dynamu náznak naděje na zvrat. Deset minut po druhém gólu přidal pojistku agilní Chytil, který se trefil patičkou. Útočník, jenž přišel do Slavie z Olomouce, skóroval z pozice střídajícího hráče i v úvodním kole proti Hradci.

Chytil pak mohl svůj výkon ještě zvýraznit. V 89. minutě jej nedovoleným zákrokem na hranici pokutového území zastavil Jakub Hora, českobudějovický záložník dostal druhou žlutou kartu a utkání pro něj skončilo. Sám Chytil se postavil k penaltě, ale Šípoš jeho pokus zlikvidoval. Slavii to však už příliš vadit nemuselo, s Dynamem prohrála jediné z posledních 12 vzájemných ligových utkání.

Domácí: 53. Ondrášek

Hosté: 13. Zafeiris, 74. Provod, 84. Chytil

Domácí: Šípoš – Osmančík (85. Hais), Králik, L. Havel (C), Trummer – Čermák, J. Hora I – Čmelík (72. Suchan), P. Hellebrand (85. Broukal), Adediran – Ondrášek.

Hosté: O. Kolář – Vlček (61. Schranz), Ogbu, Holeš (C) – Douděra (29. Masopust), Zafeiris, Oscar, Provod – Van Buren (77. Tijani), Jurečka (61. Chytil), Lingr (77. P. Ševčík).

Domácí: Andrew, Broukal, Matoušek, Suchan, Pařízek, Hora, Hais, Bastl, Čoudek, Nikl

Hosté: Ousou, Masopust, Tijani, Chytil, Bořil, Ševčík, Hromada, Schranz, Tomič, Jurásek, Mandous

Domácí: L. Havel, J. Hora I, Čmelík, J. Hora I

Hosté: Zafeiris

Szikszay – Hájek, Hrabovský

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

6 681 diváků

Klíčové momenty:

České Budějovice - Slavia: Zafeirisova přenádherná rána zapadla za Šípoše, 0:1!

České Budějovice - Slavia: Zafeiris krásně kroutil standardku těsně vedle!

České Budějovice - Slavia: Další tutovka sešívaných! Jurečka neobešel Šípoše
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Slavia: Ondrášek lízl míč hlavou za Koláře, 1:1!

České Budějovice - Slavia: Chytil skvěle narýsoval Provodovi, 1:2!

České Budějovice - Slavia: Tijaniho tutovka! Ale ve skvělé pozici netrefil bránu

České Budějovice - Slavia: Chytil efektní patičkou zvýšil na 3:1 pro hosty!

České Budějovice - Slavia: Chytil neproměnil pokutový kop! Šípoš chytl i dorážku

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.