SESTŘIH: Plzeň - Baník 3:1. Chorý rozhodl z penalty, trefil se i Traoré

18
Kaderka: buldozer bez opozice, co šel proti legendám. Ustojí skandál?
Vrtkavá práce trenéra. V této sezoně skončila už skoro polovina ligových koučů

Fotbalisté Plzně se ve 3. kole aktuální sezony FORTUNA:LIGY dočkali vítězství, na domácím hřišti porazili Baník Ostrava 3:1. K výhře je nasměroval už v prvním poločase Pavel Bucha, který obstřelem dokončil akci Rafia Durosinmiho. Ten byl i u druhé branky, když vybojoval penaltu. Tu proměnil Tomáš Chorý. Penaltu kopali i hosté, ještě do pauzy z ní snížil Matěj Šín. Ve druhém dějství stanovil konečný stav utkání první brankou v dresu Viktorie Ibrahim Traoré.

Západočeši před desetitisícovou návštěvou navázali na čtvrteční výhru 2:1 nad kosovskou Dritou a dobře se naladili na čtvrteční úvodní domácí utkání 3. předkola Evropské konferenční ligy s maltskou Gzirou. Koubek udělal v základní sestavě hned pět změn oproti zápasu v Prištině. Poprvé v sezoně nastoupili osmnáctiletý obránce Paluska a záložník Šulc.

První velkou šanci si vypracoval v šesté minutě Baník. Tanko si pohrál s domácí defenzivou, ale tečovanou střelu mu zneškodnil brankář Staněk. Poté na druhé straně Hranáč hlavičkoval nad břevno.

Další příležitost už domácí v 19. minutě proměnili. Durosinmi po individuální akci přihrál Buchovi a ten zpoza šestnáctky zamířil přesně k tyči. Plzeňský záložník zaznamenal první ligový gól v sezoně.

Ve 30. minutě Baník výrazně podržel brankář Letáček, jenž nejprve vykopl Jirkovu střelu a o pár sekund později famózním zákrokem vytáhl na tyčku Durosinmiho hlavičku.

V závěru první půle sudí Starý nejprve neposoudil kontakt Durosinmiho s Lischkou v šestnáctce jako faul ostravského stopera, ale po zásahu videorozhodčího (VAR) a vlastní kontrole na monitoru změnil verdikt a nařídil pro Plzeň penaltu. Tu v první minutě nastavení proměnil Chorý, který skóroval poprvé v ligovém ročníku.

O chvíli později Jirka v pokutovém území podrazil Kubalu a Starý tentokrát odpískal penaltu pro hosty. Šín sice uspěl, ale gólman Staněk si na míč podobně jako předtím Letáček sáhl. Také Šín si připsal první zásah v ligové sezoně.

Hosté mohli krátce po změně stran vyrovnat, ale Tankovu ránu vytáhl Staněk konečky prstů na roh. Plzeňští se do větších příležitostí dlouho nedostávali. Až v 69. minutě Durosinmi po Klimentově přihrávce v ideální pozici vypálil nad břevno.

Západočeši pak zahodili několik slibných brejků, v 77. minutě se však dočkali třetí branky. Po Klimentově přihrávce promáchl Jirka, ale volný Traoré už prostřelil Letáčka. Záložník z Pobřeží Slonoviny se v soutěžním utkání trefil za Plzeň poprvé po letním příchodu ze Slavie.

Viktoria doma v nejvyšší soutěži porazila Ostravu pošesté za sebou a sérii bez porážek ve vzájemných duelech v Plzni protáhla na 16 duelů.

Domácí: 19. Bucha, 45+1. Chorý, 78. Traoré

Hosté: 45+4. Šín

Domácí: Staněk – Paluska, Hranáč, Dweh (52. Hejda) – Jirka, Šulc, Kalvach (C), Bucha (64. Traoré), Cadu (52. Sýkora, 82. Holík) – Chorý (64. Kliment), Durosinmi.

Hosté: Letáček – Ndefe (65. Pojezný), Blažek (C), Lischka, Kpozo – Boula (79. Rigo), Šín (65. Tetour) – Buchta, Kubala, Ewerton – Tanko (79. Almási).

Domácí: Hejda, Holík, Jedlička, Jemelka, Kopic, Mosquera, Řezník, Sýkora, Traoré, Vlkanova, Kliment

Hosté: Fleišman, Frydrych, Juroška, Kaloč, Almási, Madleňák, Pojezný, Šehić, Rigo, Tetour, Markovič

Domácí: Dweh, Sýkora, Durosinmi

Hosté: Kaloč

Starý – Nádvorník, Váňa

Doosan Arena, Plzeň

Plzeň - Baník: Teď už to vyšlo, trefil se střídající Traoré, 3:1!

Baník - Plzeň: Další tutovka Tanka, Staněk opět na místě

Plzeň - Baník: Penalta i pro Ostravu, Jirka zbytečně fauloval Kubalu. Šín proměnil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905