Jakub Plaskura
19. září 2023 • 10:45

LFA dbá na lepší komunikaci klubů s fanoušky. Naše priorita, hlásí Svoboda

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Teplice - Slavia 0:0. Trápení v útoku. Chytilův gól odvolán, Mandous lapil penaltu
Teplice - Slavia: Chytil procpal neposedný balon do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ligová fotbalová asociace (LFA) rozjíždí projekt SLO 2023. Zkratka anglických slov Supporter Liaison Officer zjednodušeně označuje osobu, která má na starost propojení fanoušků s klubem a usnadňuje jejich vzájemný dialog a další kooperaci.  LFA se snaží o podporu Supporter Liaison Officerů už od roku 2017, kdy byla pozice SLO zakomponována do licenčních požadavků na profesionální kluby v tuzemsku.

Nyní LFA přikročila k dalšímu kroku, který by měl SLO v rámci profesionálních klubů ještě navýšit. Na Ligovém výboru došlo ke schválení Projektu SLO 2023.

Cíle projektu:

  • Zvýšit váhu role SLO u všech subjektů, s kterými přichází při zápasech do kontaktu.
  • Výhledově profesionalizovat SLO u profesionálních klubů.
  • Vzdělávat SLO formou pravidelných školení a výměnných stáží.
  • Zakomponovat v budoucnu pozici SLO do fotbalových řádů.

V mnohých zahraničních soutěžích je pozice SLO etablována v rámci chodu klubových struktur, v Česku dochází v posledních letech k výraznému zlepšení v komunikaci mezi klubem a fanoušky zejména u Sparty a Slavie.

„Kultivace prostředí na stadionech je dlouhodobou strategickou prioritou Ligové fotbalové asociace a Projekt SLO 2023 vnímám jako potvrzení, že naše slova myslíme naprosto vážně. Věřím, že zvýšení důležitosti role SLO a větší profesionalizace může posunout podmínky na stadionech zase o výrazný kus dopředu a ke spokojenosti všech fanoušků. Už nyní je vliv SLO na stadionech znát a s finanční a edukativní podporou ze strany LFA povede ještě k větší spokojenosti všech zainteresovaných subjektů,“ věří předseda LFA Dušan Svoboda.

Právě LFA bude finančně dotovat zmíněnou pozici jednotlivých klubů a stane se lídrem celé koncepce. Tímto tahem LFA dává jednoznačně najevo svou snahu o další kultivaci fotbalového prostředí na stadionech. Dále byla do Ceny Lukáše Přibyla, kde se vyzdvihují kluby za úsilí v konkrétních oblastech marketingové činnosti, zakomponována vedlejší kategorie, která oceňuje také kluby, jež se nejlépe starají o fanoušky hostů.

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud