SESTŘIH: Baník - Zlín 5:1. Další pád Vrbova týmu! Dvakrát pálil Kubala

5
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Ostravy porazili doma Zlín jednoznačně 5:1. Hosté tak po předchozím propadáku s Plzní (1:7) dopustili další velice nepříznivý výsledek. Svěřenci Pavla Vrby prohrávali po střele Ewertona z 11. minuty, ale ještě před půlí srovnal parádní střelou Dominik Simerský. Jenže po přestávce vrátil Baníku náskok dvěma góly Filip Kubala, pálili také Tomáš Rigo a Abdullahi Tanko. Sledujte VIDEA z klíčových momentů na iSport.cz.

Fotbalisté Ostravy v devátém kole první ligy deklasovali poslední Zlín 5:1. Domácí zlomili soupeře čtyřmi góly ve druhém poločase. Na úvodní Ewertonovu branku sice před pauzou odpověděl Dominik Simerský, ale po změně stran se dvakrát trefil Filip Kubala a jednou Tomáš Rigo a Abdullahi Tanko.

Baník na svém stadionu v nejvyšší soutěži zvítězil počtvrté za sebou a v neúplné tabulce je sedmý. Zlín venku prohrál i popáté v ligové sezoně a po minulém domácím debaklu 1:7 s Plzní utrpěl další vysokou porážku.

Slezané měli nástup do zápasu zcela ve své moci. A nejen díky rychlému gólu, k němuž přispěla i trocha štěstí. Boulův centr do vápna totiž jeden ze zlínských hráčů tečoval před domácího Ewertona a jeho bomba i přes Rakovanovu teč v 11. minutě zapadla pod břevno.

Domácí byli v první půlhodině jednoznačně lepší a vytvořili si několik dalších šancí. Pokaždé ale chyběl kousek, ať Buchtovi nebo Kubalovi, jindy hasila problémy na poslední chvíli zlínská defenziva.

Tlak Baníku však postupně ochaboval a hosté začali hrozit. Na rozdíl do soupeře prokázali vysokou efektivitu a z první rány na branku ve 38. minutě vyrovnali. Simerský se odhodlal ke střele ze zhruba 20 metrů a míč se od tyče odrazil do sítě. Ostrava tak v pátém domácím utkání ligové sezony poprvé inkasovala.

Opaření domácí se znovu zvedli po přestávce. Kubala se v 50. minutě otočil s míčem v šestnáctce a pohotovým obstřelem vrátil Ostravě vedení. Dočkal se premiérového ligového gólu za Baník.

Za dalších sedm minut mohl po akci Ewertona přidat druhý gól, ale z malého vápna nezakončil a tak odražený míč volejem poslal k tyči až Rigo. I pro něj to byla první branka v Ostravě.

Odpor Zlína tím definitivně padl. Baník opanoval hru a v 64. minutě po Kpozově přihrávce přidal Kubala pohotovou trefou z voleje svůj druhý zásah.

Kalich hořkosti dal Moravanům dopít Tanko, který po průniku Jurošky počkal na pohyb gólmana a bombou pod břevno popáté zavěsil. Nigerijský útočník se v ligovém ročníku trefil počtvrté.

Ostravští doma v nejvyšší soutěži zvítězili nad Zlínem popáté za sebou a a pokaždé při tom „Ševcům“ vstřelila minimálně tři góly.

Domácí: 11. Ewerton, 50. Kubala, 57. Rigo, 64. Kubala, 82. Tanko

Hosté: 38. Simerský

Domácí: Letáček – Ndefe (68. J. Juroška), Lischka (C), Pojezný, Kpozo – Buchta, Boula (68. Šín), Rigo (77. Kaloč), Ewerton – Tanko (83. Ji. Klíma), Kubala (68. Almási).

Hosté: Rakovan – Reiter, Cedidla (61. Kovinić), Simerský (C), J. Kolář, Pidro (72. Čelůstka) – Tkáč (72. Bužek), Didiba, Janetzký, Fantiš (85. Vukadinović) – F. Žák (61. Slončík).

Domácí: Tetour, Šín, Frydrych, Klíma, Kaloč, Juroška, Blažek, Madleňák, Fadairo, Almási, Markovič

Hosté: Bachůrek, Bužek, Bartošák, Dramé, Čelůstka, Vukadinović, Kovinić, Ndiaye, Slončík

Baník - Zlín: Další debakl Ševců! Tanko završil kombinaci dělem pod víko, 5:1

Baník - Zlín: Další laciná ztráta Ševců, Ewertonova rána sražena těsně vedle!

Baník - Zlín: Parádní domácí šance a další trefa, 4:1!

Baník - Zlín: Rigo pohotovou ranou zvyšuje domácí vedení, 3:1!

Baník - Zlín: Ndefe uhájil odkop a kuriózně se pozdravil s fanoušky

Baník - Zlín: Simerský zničehonic famózním obstřelem od tyče srovnal na 1:1!

Baník - Zlín: Ostrava skóruje z první šance, Ewerton krásnou ranou propálil Rakovana

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905