4. listopadu 2023 • 16:58

SESTŘIH: Slovácko - Hradec Králové 0:0. Další ztráta domácích

SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Slovácka nevyhráli potřetí za sebou, ve 14. kole FORTUNA:LIGY na domácí půdě remizovali s Hradcem Králové 0:0. Ve druhé půli si přitom pár šancí vytvořili, jenže neuspěl ani Juroška, který se řítil sám na brankáře Bajzu. Na druhé straně selhali v dobrých pozicích Hais či Čmelík. Podívejte se na VIDEA zajímavých okamžiků zápasu.

Oba týmy bodovaly v nejvyšší soutěži podruhé za sebou, nevyhrály však počtvrté z posledních pěti kol. Mužstvo z Uherského Hradiště se v neúplné tabulce posunulo na šesté místo a „Votroci“ na devátou příčku.

První poločas nenabídl téměř nic zajímavého, veškerá snaha obou týmů končila před vápnem. Jedinou vážnější šanci si vytvořilo v 27. minutě Slovácko. Cicilia přihrál do vápna nabíhajícímu Kalabiškovi, jenže ten přestřelil. Východočeši se k ohrožení domácí branky nedostali vůbec.

Druhé dějství přineslo diametrálně odlišný obraz hry s řadou příležitostí na obou stranách. Ihned po přestávce Slovácko zatlačilo Hradec a Cicilia po Petrželově centru hlavičkoval do náruče Slováka Bajzy. Bývalý gólman týmu z Uherského Hradiště odchytal 50. zápas v české lize.

Na opačné straně Kučera našel v šestnáctce Čmelíka, jenž v 55. minutě ve výhodné pozici přestřelil. Po hodině hry po Pilařově centru na malé vápno hlavičkoval Hais vedle, první jmenovaný o chvíli později vypálil z hranice šestnáctky taktéž mimo tři tyče.

Poté opět zahrozili domácí. Havlíkův centr z rohového kopu se odrazil na hranici vápna ke střídajícímu Juroškovi, jehož dělovku hostující kapitán Kodeš v 71. minutě odvrátil hlavou nad břevno. Vzápětí Kalabiška nacentroval před branku a Klíma si dal málem vlastní gól. Následně Cicilia sklepl míč do běhu Juroškovi, který však vyběhnutého Bajzu nepřekonal a bezbrankové skóre nezlomil.

Slovácko v lize s Hradcem šestkrát po sobě neprohrálo a doma s ním v posledních čtyřech zápasech neinkasovalo. Svěřenci trenéra Svědíka na vlastním stadionu v nejvyšší soutěži pošesté za sebou neprohráli a získali tam 15 z celkových 22 bodů v sezoně. Hradec venku v lize poosmé po sobě nezvítězil a uhrál tam jen tři z 15 bodů v ročníku.

Domácí: Fryšták – Reinberk, M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška (86. Mihálik) – Havlík, Daníček – Petržela (68. P. Juroška), Trávník (68. Doski), Holzer (46. Kim) – Cicilia.

Hosté: Bajza – Ja. Klíma, Čihák, Čech – Čmelík (89. Pudhorocký), Kučera, Kodeš (C), Horák – Hais (65. Vašulín), P. Juliš (83. Harazim), Pilař (89. Šašinka).

Domácí: Heča, Kohút, Vecheta, Brandner, Doski, Mihálik, Juroška, Siňavskij, Kim

Hosté: Pudhorocký, Dancák, Vašulín, Leibl, Harazim, Rada, Šašinka, Vízek, Koubek, Zadražil

Hosté: Čihák, Bajza, Vašulín

V. Zaoral – Z. Dobrovolný, J. Dohnálek | VAR: T. Klíma | AVAR: J. Váňa

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště

4093 diváků

Klíčové momenty zápasu

Slovácko - Hradec Králové: Juroška neproměnil nadějný únik, Bajza hosty zachránil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905