9. března 2024 • 16:55

SESTŘIH: Bohemians - Boleslav 0:0. „Klokani“ dál čekají na jarní vítězství

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Bohemians 1905 v 24. kole první ligy remizovali doma s Mladou Boleslaví bez branek a ani v pátém zápase jarní části sezony nezvítězili. Pražané čekají v nejvyšší soutěži na tříbodový zisk už devět utkání, sedmkrát z toho ale hráli nerozhodně. Středočeši remizovali i ve třetím venkovním duelu pod vedením kouče Davida Holoubka, nenavázali však na premiérové vítězství pod novým trenérem z minulého kola proti Českým Budějovicím. V neúplné tabulce jsou šestí, „Klokanům“ patří 12. příčka.

Bohemians vstoupili do utkání náporem. Už ve druhé minutě domácí útočník Ristovski ránou z úhlu poprvé prověřil Mikulce. Mladoboleslavský brankář předvedl ještě lepší zákrok po voleji Adama Kadlece, který ale vytěsnil jen k Hálovi, jemuž sebral takřka jistý gól do odkryté sítě skluzem stoper Suchý.

„Klokani“ předvedli v prvním poločase dominantní výkon a soupeře jen výjimečně pustili s míčem na svou polovinu. V zakončení ale jen potvrzovali vizitku nejhorší ofenzivy soutěže s 20 góly. Mikulec si připsal další zákroky proti ranám Ristovského a Hály a Kovaříkův obstřel skončil těsně vedle vzdálenější tyče.

Při odchodu do kabin vedli domácí na střely 12:1, jediný pokus Středočechů obstaral až v nastavení Kostka. Bezmála šest tisíc diváků v Ďolíčku se v úvodním dějství gólu nedočkalo stejně jako fanoušci na zbylých třech utkáních odpoledního programu nejvyšší soutěže.

Ve Vršovicích se obraz hry nezměnil ani po změně stran. Bohemians nadále svého soupeře přehrávali, ani další pokus Adama Kadlece a několik závarů v pokutovém území však branku nepřinesly.

V 61. minutě se ocitl v dobré střelecké pozici těsně za vápnem Hrubý, Mikulec byl ale opět připravený. Čtvrthodinu před koncem mohl zničehonic udeřit hostující Suchý, který na zadní tyči nedokázal usměrnit do sítě Ladrův centr ze standardní situace.

Tlak Bohemians postupně slábl a závěr utkání už přinesl vyrovnanou bitvu ve středu pole. V 85. minutě využil nepozornosti domácí obrany střídající Kušej a běžel sám na Valeše, v největší šanci zápasu ale přestřelil bránu. Oba gólmani Valeš s Mikulcem si připsali premiérové čisté konto v ligovém ročníku.

Bohemians doma s Boleslaví bodovali posedmé za sebou, zároveň ale čekají čtyři duely na ligové vítězství z Ďolíčku. Bez gólů hráli na svém stadionu počtvrté v sezoně nejvyšší soutěže a remizovali pošesté z posledních sedmi kol. Středočeši venku v lize šest utkání po sobě nezvítězili, naposledy tam uspěli na konci října při přestřelce 9:5 ve Zlíně.

Domácí: Valeš – Vondra, Hůlka (C), Hybš (76. Köstl) – Ad. Kadlec (84. M. Dostál), Beran, R. Hrubý, Kovařík (64. Shejbal) – Hála – Ristovski (64. Huf), Prekop (84. M. Kozák).

Hosté: Mikulec – An. Kadlec, Král, Suchý, Suchomel (70. Kušej) – Karafiát (C), Sakala – Kostka, D. Mareček (65. Ladra), Vaníček (65. Jawo) – Hilál.

Domácí: Soukup, Shejbal, Jindřišek, Kadlec, Mužík, Dostál, Kozák, Köstl, Huf, Petrák, Křapka

Hosté: Šeda, Šimek, Žitný, Matějovský, Ladra, Fulnek, Solomon, Fila, Kušej, Kubista, Jawo

Domácí: Ad. Kadlec

Hosté: Kostka, Hilál, Jawo

Berka – Vlček, Mokrusch

Ďolíček, Praha-Vršovice

5905 diváků

Klíčové momenty utkání:

Bohemians – Mladá Boleslav: Vasil Kušej v obrovské šanci nezamířil mezi tři tyče

Bohemians – Mladá Boleslav: Kadlec vyzval k zakončení Shejbala, ani tentokrát se skóre nezměnilo

Bohemians – Mladá Boleslav: Kovaříkovi dvakrát zabránil skórovat Andrej Kadlec

Bohemians – Mladá Boleslav: Kadlece vychytal Mikulec, poté dorážku Hály vytáhl nad břevno Suchý

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905