Sparta hledá alternativu za Kadeřábka. Místo Jánoše zkouší Ljulku

Sergej Ljulka v dresu Liberce v zápase proti Jablonci
Sergej Ljulka v dresu Liberce v zápase proti JablonciZdroj: Profimedia.cz
kub
Ročník 2014/15
Začít diskusi (0)

Další novou tváří v kádru obhájce fotbalového titulu je Sergej Ljulka. Čtyřiadvacetiletý Ukrajinec, který přichází jako alternativa na post pravého obránce, v úterý se Spartou trénoval a dnes by měl dostat šanci v přípravném zápase proti Jihlavě (v 11 hodin na Strahově). Naopak na hostování do týmu Vysočiny se z Letné vrací Adam Jánoš.

Sergej Ljulka nebude v Synot lize novicem, v sezoně 2012/13 hostoval ve Slovanu Liberec z Dynama Kyjev. Během podzimu odehrál dvanáct utkání, v nichž viděl dvě žluté karty.

Také v tomto případě půjde o hostování, Ljulka by měl s českým šampionem podepsat smlouvu do konce sezony. Trenér Vítězslav Lavička si hráče rezervy Dynama Kyjev vytipoval jako dubléra za pravého beka Pavla Kadeřábka.

Původně měl tuto roli plnit odchovanec Adam Jánoš, ale ten bude nakonec pokračovat ve svém působení v Jihlavě.

„Je to tak pro Adama lepší, před mistrovstvím Evropy jedenadvacítek potřebuje především hrát,“ řekl redakci iSport.cz Jánošův agent Jiří Müller.

Video placeholder
Jánoš se nebojí boje o sestavu ve Spartě: Sem se nedostane každý • Jan Podroužek, Michal Beránek (TV iSport)

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů