CELÝ SESTŘIH: Dukla unikla starostem. V Ostravě otočila na 2:1

Video placeholder
iSport.cz, ČTK
Ročník 2015/16
Začít diskusi (0)

Fotbalisté Dukly potvrdili v utkání 20. kola první ligy roli favorita a vítězstvím 2:1 v Ostravě se od sestupového pásma vzdálili již na devět bodů. Pražané venku vyhráli poprvé po jedenácti měsících, přestože na půdě posledního týmu tabulky prohrávali. Ještě do poločasu však hosté skóre obrátili po gólech Ondřeje Vrzala a Tomáše Bergera.

Ostrava i druhé jarní domácí utkání rozehrála slibně. Podobně jako proti Zlínu se prosadila z první vážnější situace. Hrubý v 17. minutě z levé strany asi spíše centroval, ale nakonec se jeho trestný kop nad hlavami několika hráčů stočil přesně do vzdálenějšího kouta Hroššovy branky. Povzbuzený Baník málem vedení navýšil po další standardní situaci, ale Lučičův volej neměl razanci a Hroššo ho chytil.

Šťastné vedení však Ostravě dlouho nevydrželo. Už za devět minut se Vrzal na dvaceti metrech snadno zbavil Mondeka, který se před jeho nápřahem otočil zády, navedl si balón na vápno a pak ho i krásně zakroutil na vzdálenější tyč. Pražané venku skórovali poprvé po 305 minutách.

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Dukla 1:2 • iSport TV

Dukla byla od vyrovnávací trefy lepší. Jakoby z ní spadl strach z možné prohry a v poli si vytvořila kombinační převahu. Breznaníkovi koncovka ještě nevyšla, ale domácí si nakonec po dalším zbytečném zaváhání nechali vstřelit gól do šatny. Ve 43. minutě Vraštil hlavou minul odražený balon, Berger tváří v tvář Chmielovi zachoval klid a technicky míč posunul podél gólmana podruhé do sítě. Nejlepší střelec Pražanů si připsal devátou trefu v ligové sezoně.

Domácí sice po změně stran měli územní převahu, jenomže kolem soupeřovy brány kroužili marně. Finální průniková přihrávka z jejich optického tlaku nepřišla. Až v 88. minutě sebral odvahu De Azevedo, prošel středem hřiště až do vápna, ale jeho křížné ráně pár centimetrů scházelo. Hosté bez komplikací odbránili křečovitou snahu Ostravy v závěru a na čtrnáctý pokus venku vybojovali vítězství.

Branky: 17. Hrubý - 26. Vrzal, 43. Berger. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Hájek. ŽK: Vraštil, Lásik - Štetina, Vrzal, Breznaník, Daniel Tetour, Vašíček. Diváci: 5339.

Ostrava: Chmiel - Dostál, Kaša, Vraštil, Lučič - Mondek (85. Helešic), Lásik (80. J. Šašinka), Hrubý, Holzer - De Azevedo, O. Šašinka (46. Ožvolda). Trenér: Petržela.

Dukla: Hroššo - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (76. Néstor) - Berger, Vašíček (80. Beauguel), Breznaník (61. Čajič). Trenér: Kozel.

Video placeholder
Ostrava - Dukla: Hrubý kopal přímák, Vraštil pak pálil nad • iSport TV

Video placeholder
Ostrava - Dukla: Gorkšs po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle • iSport TV

Video placeholder
Ostrava - Dukla: Berger posílá Duklu do vedení 2:1 • iSport TV

Video placeholder
Ostrava - Dukla: Ondřej Vrzal srovnal na 1:1 • iSport TV

Video placeholder
Ostrava - Dukla: Hroššo vychytal pokus Baníku z rohového kopu • iSport TV

Video placeholder
Ostrava - Dukla: To byl signál! Baník nachytal Duklu a vede 1:0 • iSport TV

Video placeholder
Ostrava - Dukla: Vašíček vlétl do gólmana Chmiela • iSport TV

Video placeholder
Ostrava - Dukla: Dostál pálil moc vysoko • iSport TV

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů