Smrt Spartě, dýmovnice i policie. Fanoušci Slavie pochodovali na derby

Zadržený fanoušek Slavie, který doplatil na konflikt s policií na začátku pochodu na Spartu
Fanoušci Slavie si užívali v tunelu pyrotechnickou show
Fanoušci Slavie pochodují po vltavském nábřeží na Letnou na derby se Spartou. Policie byla v pohotovosti, připravená byla i vodní děla.
Zakouřeno. Fanoušci Slavie si užívají pyrotechniky před startem pochodu na Letnou, kde je čeká derby se Spartou
Slávističtí fanoušci před startem pochodu na Letnou na derby před Spartou
Fanoušci Slavie vycházejí na Letné z tunelu a míří na derby
Hromadná fotka slávistů se siluetou Pražského hradu za zády chvíli před tím, než pochodem vyrazili na derby na Letnou
13
Fotogalerie
iSport.cz, Tomáš Bönisch
Ročník 2016/17
Začít diskusi (0)

Vulgární pokřiky na adresu protivníka, dýmovnice, pyrotechnika… Až na jeden menší konflikt s policií proběhl tradiční pochod fanoušků fotbalové Slavie na Letnou, kde jejich tým čekalo derby se Spartou, bez větších problémů, i tak ovšem bylo zadrženo zhruba 10 příznivců. Podle policejního mluvčího například z důvodu neuposlechnutí výzvy policie, jeden člověk je pak podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. Dění před derby Sparta - Slavia jsme sledovali ONLINE, podívejte se, jak pochod fanoušků vypadal.

Video placeholder
Smrt Spartě, show i policejní manévry. Jak pochodovali fanoušci Slavie na derby • iSport TV

PŘÍMÝ PŘENOS: Derby Sparta - Slavia sledujte ŽIVĚ na iSport.cz ZDE »

Co se dělo před derby

Aktualizovat stránku

17:00 Dýmovnice použili fanoušci Slavie i při zápase a v úvodu druhé půle zahalili stadion do barevného dýmu. Následně v jejich sektoru zasahovala policie a rozhodčí Radek Příhoda utkání zhruba na tři minuty přerušil. Pyrotechnika se objevila i v kotli Sparty.

Video placeholder
Sparta - Slavia: Slávistický kotel zahalil Letnou dýmem, Příhoda přerušil zápas • iSport TV

14:41 Fanoušci Slavie dorazili na Letnou. Vulgárně se "pozdravili" s příznivci domácí Sparty, policie má ale vše pod kontrolou a k žádným střetům nedošlo.

14:35 Oba týmy mezitím oznámily sestavy na zápas - v základní sestavě Slavie chybí Gino van Kessel, zatímco sparťan Tomáš Rosický není opět ani na lavičce!Více čtěte ZDE »

14:29 Cesta tunelem se neobešla bez petard a pyrotechniky, atmosféra to ale byla pro fanoušky doslova elektrizující!

Video placeholder
Fanoušci Slavie si užili pyrotechniky v tunelu, atmosféra byla elektrizující • Tomáš Bönisch (iSport.cz)

Video placeholder
Pyrotechnická show fanoušků Slavie v tunelu po cestě na Letnou k derby se Spartou • Tomáš Bönisch (iSport.cz)

14:20 Pochod slávistů zamířil do Letenského tunelu.

Video placeholder
Fanoušci Slavie během pochodu na derby se Spartou zpívali nejrůznější pokřiky, často vulgárně urážející soupeře • Tomáš Bönisch (iSport.cz)

14:05 První potyčka s policií proběhla hned na startu, jinak pochod probíhá až na některé vulgární pokřiky v poklidu, fanoušci jsou dobře naladění.

Někteří fanoušci Slavie se na derby se Spartou nedostanou, první potyčka s policií proběhla hned po startu jejich pochoduNěkteří fanoušci Slavie se na derby se Spartou nedostanou, první potyčka s policií proběhla hned po startu jejich pochodu • ČTK

13:55 Slávisté jsou na Klárově a míří z Malostranské kolem Úřadu vlády k nábřeží, ozývají se vulgární urážky třeba na Davida Lafatu, Smrt Spartě, ale i normální chorály a pokřiky.

13:48 Fanoušci jsou na Mánesově mostě přes Vltavu a zpívají chorály proti Spartě, start pochodu jsme sledovali ŽIVĚ zde »

13:39 Stovky fanoušků se fotí na pozadí Pražského hradu, vidíme první dýmovnice a může se jít na derby!

Video placeholder
Dýmovnice v akci! Fanoušci Slavie si před startem pochodu na derby se Spartou • Tomáš Bönisch (iSport.cz)

13:30 Pochod se chystá vyrazit, na fanoušky dohlíží stovky policistů a situaci monitoruje i vrtulník.

13:15 Dorazila nejpočetnější skupina fanoušků, teď je slávistů asi 700, už se ozývají chorály, ale i pokřik Smrt Spartě! Pochod na Letnou by měl vyrazit ve 13.30.

Video placeholder
K Rudolfinu přichází nejpočetnější skupinka fanoušků Slavie, kteří se chystají vyrazit pochodem na derby se Spartou • Tomáš Bönisch (iSport.cz)

Video placeholder
Fanoušci Slavie se chystají vyrazit na derby se Spartou na Letnou • Tomáš Bönisch (iSport.cz)

13:08 Na místě slávistického srazu u Rudolfina je zatím asi tři sta fanoušků, zatím je klid, čeká se na příchod tvrdého jádra. Na vše dohlíží desítky policistů, připravené je i vodní dělo.

Na slávistické fanoušky v centru Prahy dohlíží desítky policistůNa slávistické fanoušky v centru Prahy dohlíží desítky policistů • Tomáš Bönisch (iSport.cz)

12:55 Takhle se fanoušci Slavie přesouvali na metro, kterým dorazili do centra.

12:50 Pozvánka na pochod s působivou fotkou z minulých let.

12:35 V roce 2014 policie brutálně zasáhla proti pochodu slávistů, kteří odpálili předem domluvenou pyrotechniku. Celá kauza skončila u soudu, podívejte se, jak probíhal.

Video placeholder
Fanoušci Slavie opět u soudu! Chtějí slyšet těžkooděnce • iSport TV

Video placeholder
Fanoušci Slavie vs. policie. Co zaznělo na začátku soudu? • iSport TV

Video placeholder
Unikátní záběry z pochodu fanoušků Slavie na derby

12:20 Slávistická legenda Vladimír Šmicer si na sociální síti postěžoval, že jeho a ostatní velké hráče minulosti nikdo na derby nepozval...

12.00 Fanoušci Slavie se scházeli u Edenu už kolem 11. hodiny, kdy se začala distribuovat speciální trička na derby. Ve dvanáct pak začal přesun do centra Prahy. Pochod by měl od Rudolfina vyrazit po 13. hodině.

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů