To se jen tak nevidí! Zlámal zlomil tyč, v Boleslavi museli měnit bránu

Zdeněk Zlámal při zápase Zlín-Mladá Boleslav zlomil tyč branky při zákroku proti střele domácího Mareše
Zlínský Zdeněk Zlámal v pádu zlomil tyč jedné z branek mladoboleslavského stadionu
Zničené zařízení mladoboleslavského stadionu
Zničené zařízení mladoboleslavského stadionu
Zdeněk Zlámal sleduje zlomenou tyč, kterou v pádu přerazil
Zlámalem zlomená branka musela být vyměněna
Zlámalem zlomená tyč odnášená ze stadionu za pomoci hasičů
8
Fotogalerie
jam
Ročník 2017/18
Začít diskusi (0)

Kuriózní moment, který fanoušci neuvidí jen tak ani ve světě, se včera odehrál v Mladé Boleslavi. V 26. minutě letěl za záda zlínského brankáře Zdeňka Zlámala dlouhý míč, když ho vyrážel na roh, narazil do tyče a přelomil ji. „Je to slon,“ glosoval to zlínský kouč Vlastimil Petržela. 

„Myslím, že jsem vám udělal titulek – Zlámal zlámal branku. Vzdal jsem asi trochu hold svému jménu,“ začal rozverně popisovat celou situaci „hříšník“ z tábora hostí. „Nikdo mi neřval, jestli to letí vedle, tak jsem tam dal ruku a trošku jsem narazil do brány. Pak jsem se připravoval na roh, podíval jsem se na bránu a byla zlomená. Teď se mě možná budou všichni bát, že jsem ze železa. To si samozřejmě dělám srandu,“ vyprávěl Zlámal.

Člověk by si řekl, že musí být cítit, když svým tělem zlomí fotbalovou tyč. „Mě to ale vůbec nebolelo. Někdy když člověk narazí do tyčky třeba hlavou, bolí to víc,“ hlásil zlínský brankář.

Z obyčejné brány se tak nyní stal velice zajímavý artikl. „Nechám si ji poslat a dám si ji doma na zahradu jako památku,“ plánoval Zlámal. A když by po něm boleslavský klub chtěl bránu zaplatit, nebránil by se. „To bych udělal rád, je to krásný suvenýr,“ usmíval se a ještě zapřemítal nad jednou možností, jak bránu využít. „Neměla žádnou hodnotu, teď ji trošku bude mít. Dáme to do dražby a výtěžek na nějaké dobročinné účely,“ prohlásil Zlámal.

Nová brána byla přenosná, tréninková, opticky se zdála menší, než by měla být. „Mně také připadalo, že byla menší. Bavil jsem se s rozhodčím, ale on mi říkal, že ne, že rozměry jsou správné. Naštěstí se pokračovalo,“ konstatoval zlínský gólman.

A ve druhé půli se do vyměněné brány trefil útočník hostí Vukadin Vukadinovič a vystřelil Fastavu cenné tři body. „O poločase jsem mu říkal, že do ní dá gól. Nejdřív dal tyčku, pak i ten gól,“ culil se Zlámal, který přitahuje zajímavé momenty, například dal už gól hlavou ze hry.

 

Video placeholder
Mladá Boleslav - Zlín: Zlámal likvidoval nevyzpytatelnou střelu Mareše a zlomil tyč brány! • iSport TV

Video placeholder
Mladá Boleslav - Zlín: Hra bude pokračovat! Nová brána stojí na svém místě • iSport TV

Začít diskuzi

Nejvyšší česká liga bude i v sezóně 2025/26 nést název Chance liga. Titul obhajuje Slavia Praha. Sparta, Viktoria Plzeň a Baník Ostrava budou chtít rovněž promluvit do boje o titul.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů