Doma je nepřemožitelná, na mezinárodní scéně budí údiv slavných protivníků. Může vůbec něco pražskou Slavii oslabit? Přece jen ano, a nikoli zvenčí, ale zevnitř: vedle odlivu čínských investic je to nejistá situace sportovního ředitele Jana Nezmara. Ten se totiž navzdory úspěchům opakovaně chystal na odchod z klubu, naposledy údajně v pondělí oznámil vedení klubu svůj záměr v Edenu skončit. Kdyby na sbohem opravdu došlo, bylo by to nepříjemné hned z dvojího důvodu: Nezmara by zkusil získat ligový rival.

iSport Premium jako dárek. Pořiďte před Vánoci roční předplatné. Více ZDE>>>
Jenže paradoxně (a zároveň zákonitě) právě zmíněné vlastnosti a dovednosti vedly podle mnoha zdrojů z fotbalového prostředí k názorovým rozdílům mezi Nezmarem a Tvrdíkem ohledně některých transferů či obecně přestupové politiky, ale hlavně celkového, ekonomicky náročného provozu klubu. Velkorysý způsob, jakým ho Tvrdík dosud vedl, znamenal úžasný vzestup, ale také mimořádné náklady. Ty se projevily ve vysoce nadstandardních smlouvách začínajících na 240 tisících korunách měsíčně. Luxus několik let umožňovali čínští spolumajitelé, jenže nyní si klub na sebe musí vydělat sám.
Nezmar se prezentuje uměřenějšími představami o tom, jak by měla Slavia v českých poměrech fungovat, reálněji posuzuje i přestupové částky. Mezitím naopak posílila vazba mezi Tvrdíkem a koučem Trpišovským, jenž si může dopřát širokého kádru, akvizic, na něž si ukáže, i skvělých podmínek pro hráče a realizační tým. Vše zašlo tak daleko, že Nezmar začal být