Fanoušci zpět na lize! Baníku fandili za plotem, hráči seděli i na tribunách

Video placeholder
Příbram - Baník: Na Litavce i s fanoušky! Středočechy podporuje domácí kotel
Ostravští fotbalisté si lavičku náhradníků udělali na prázdné tribuně
Zkušený obránce Baníku Ostrava Martin Fillo přichází na stadion v Příbrami
Příbramští fanoušci před utkáním domácího týmu s Baníkem Ostrava
Trenér Příbrami Pavel Horváth se zdraví s Lubošem Kozlem, který vede Baník Ostrava
Pavel Horváth a jeho premiéra na lavičce Příbrami
Ostravský útočník Tomáš Smola se snaží hlavičkovat v utkání v Příbrami
Střídající kapitán Baníku Ostrava Milan Baroš se po jednom ze soubojů ocitl na zemi
19
Fotogalerie
ČTK, jon, mms
Ročník 2019/20
Začít diskusi (0)

Fotbal je zpátky, hurá! Dobrá zpráva, i když pro většinu fanoušků zatím pouze jen prostřednictvím televize. Na úterní zápasy se ale poprvé po koronavirové pauze několik desítek šťastlivců dostalo. Po pondělním dalším uvolnění vládních opatření proti COVID-19 dorazilo na duel Příbramí a Ostravou asi 100 domácích příznivců, kterí výrazně přispěli k tomu, aby utkání nemělo tak komorní atmosféru. Hostující Baník podporovalo zhruba 30 fanoušků za branami stadionu. V Mladé Boleslavi zase usedl do hlediště reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý a jeho asistent Jiří Chytrý.

Zatímco při sobotním úvodním zápase obnovené sezony mezi Teplicemi a Libercem mohlo být na stadionu včetně hráčů, realizačních týmů a rozhodčích přítomno jen 150 osob a do hlediště se v netradiční roli podavačů míče dostali jen tři nejvěrnější členové domácího fanklubu, v úterý se soutěž naplno rozběhla už s limitem 300 osob na sportovní akci.

Toho využili Příbramští a volnou kvótu doplnili fanoušky, kteří si zaplatili celoroční permanentku. Příznivci se rozprostřeli na jedné ze dvou podélných tribun tak, aby dodrželi hygienické opatření o rozestupech. Vyvěsili klubové vlajky, přinesli si i bubny a vytvářeli utkání poměrně důstojnou kulisu.

Video placeholder
Příbram - Baník: Fanoušci Ostravy podporují svůj tým i za plotem stadionu • iSport TV

Výtečně se zachovala asi třicítka přítomných fans Baníku. Neváhali z Ostravy urazit 416 kilometrů, což je jedna z nejdelších vzdáleností v lize. Už hodinu před utkáním byli slyšet.  Zpoza bran stadionu pak při zápase k hráčům doléhaly jejich tradiční chorály.

„Víme, že máme věrné a výborné fanoušky. Ceníme si toho, že za námi jezdí všude. Přijeli, i když věděli, že nebudou moct na stadion. Asi toho moc neviděli, ale my jim děkujeme, protože slyšet byli a pro mužstvo to určitě byla podpora,“ uvedl pro média ostravský kouč Luboš Kozel.

„Všiml jsem si toho, už v první půli jsem je slyšel u lajny. Hrozná oddanost pro klub, docela mě to povzbudilo při hře. Jsem rád, že za námi přijeli tak daleko i s vědomím, že se nedostanou na stadion,“ ocenil obránce Baníku Adam Jánoš.

Slavii jel zkontrolovat i Šilhavý

Ostatní kluby doplnily limit partnery, sponzory a rodinnými příslušníky hráčů. V Mladé Boleslavi při souboji se Slavií Praha se do kvóty 300 lidí vešli trenéři národního týmu, který kvůli koronaviru od loňského listopadu nehrál zápas a neměl sraz. Hlavní kouč Šilhavý ani asistent Chytrý nezapomněli na roušku. Před branami stadionu se sešla hrstka mladoboleslavských fanoušků.

Mimo stadion fandilo také asi 20 jabloneckých příznivců při utkání se Zlínem. Skupinka z domácího kotle dokonce viděla ke hřišti, protože se shromáždila za plotem u nekrytého rohu stadionu. Po zápase fanoušci s hráči absolvovali děkovačku. Náhradníci si v Jablonci sedli do prvních řad na tribuně, na lavičky by se totiž při dodržení pravidla o sezení ob místo všichni nevešli.

V Uherském Hradišti si při duelu Slovácka s Olomoucí velmi originálně poradili s nařízením neotvírat tisková střediska pro novináře. Jednotliví aktéři promlouvali po zápase k zástupcům médií skrz reproduktory na stadionu. Na Teplické, kteří v sobotu při prvním duelu restartované ligy pouštěli při utkání zvukový záznam fandění, dnes nikdo z klubů nenavázal. Místa, kde sídlí kotel Slovácka, pokryla mnohametrová vlajka.

Všichni aktéři museli nadále dodržovat řadu přísných hygienických opatření. Týmy stále nemohou k zápasům nastupovat společně, hráči si před výkopem nepodávají ruce a domácí činovníci dezinfikují míče. Oproti sobotnímu duelu však došlo k mírnému uvolnění. Trenéři už například mohli za hráči do šatny a nemuseli mít při koučování roušky.

Video placeholder
Příbram - Baník: Na Litavce i s fanoušky! Středočechy podporuje domácí kotel • iSport TV

#TýmZVRPSkóreB
1Slavia30226258:1072
2Plzeň30206460:2266
3Sparta30148855:3550
4Jablonec30147946:4149
5Liberec301451150:3847
6Ostrava30129942:3445
7Č. Budějovice301341346:4543
8Bohemians 1905301261238:4142
9Slovácko301191035:3542
10Ml. Boleslav301171248:5240
11Olomouc308121036:3736
12Teplice307101329:4931
13Zlín30761725:4727
14Karviná305111423:3926
15Opava30581716:4723
16Příbram30561919:5421
  • Skupina o titul
  • Play-off o umístění
  • Skupina o záchranu

Video placeholder
Trpišovský o Stanciovi: Když bude hrát takhle, je mi jedno, kolik bude mít bodů • O2 TV Sport

Video placeholder
Kouč Boleslavi Weber po porážce: Musíme přiznat, že Slavia byla lepší • O2 TV Sport

Video placeholder
SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:1. Rozhodl Ševčík, řádil Stanciu • iSport.tv

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »  

Deník Sport, středa 27. května, titulní stranaDeník Sport, středa 27. května, titulní strana • Sport

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů