LIGA NARUBY: Ukrajino, jsme s tebou! Český sport obstál, díky za to…

„Jsou chvíle, kdy není čas na srandičky, ale nikdy by neměly přijít okamžiky, kdy beznaděj převládne nad solidaritou,“ zazní v úvodu speciálního dílu Ligy naruby, který alespoň částečně shrnuje projevy podpory válkou zkoušené Ukrajině v českém fotbalovém prostředí – ale ne jen v něm. Slzy Tarase Kačaraby všem připomněly, jak těžké musí být koncentrovat se na sport, když ve vaší rodné zemi zuří zbytečný vojenský konflikt. Český sport ale obstál a poslal do světa svůj díl pozitivní žlutomodré energie. Díky za to!

# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 30 | 71:19 | 73 |
2 | ![]() | 30 | 53:19 | 72 |
3 | ![]() | 30 | 65:32 | 66 |
4 | ![]() | 30 | 50:30 | 59 |
5 | ![]() | 30 | 54:39 | 51 |
6 | ![]() | 30 | 38:40 | 40 |
7 | ![]() | 30 | 45:48 | 38 |
8 | ![]() | 30 | 29:38 | 37 |
9 | ![]() | 30 | 39:37 | 37 |
10 | ![]() | 30 | 40:46 | 36 |
11 | ![]() | 30 | 36:53 | 30 |
12 | ![]() | 30 | 29:49 | 27 |
13 | ![]() | 30 | 22:45 | 26 |
14 | ![]() | 30 | 34:56 | 26 |
15 | ![]() | 30 | 35:67 | 24 |
16 | ![]() | 30 | 30:52 | 17 |
- Skupina o titul
- Play-off o umístění
- Skupina o záchranu
Zprávy ze dne 14. dubna 2022
Prezident Japonské judistické federace Jasuhiro Jamašita odsoudil Vladimira Putina kvůli invazi na Ukrajinu. Jeho jednání podle Jamašity odporuje judistické etice. Ruský prezident přitom judo od mládí provozuje a je držitelem černého pásku. Jamašita s ním před časem točil instruktážní video o tomto sportu. Ruská ofenziva na Ukrajině ale duchu juda odporuje. „Když poslouchám zprávy v médiích o nelidských činech páchaných na Ukrajině a ruské vojenské agresi, láme mi to srdce. Prezident Putin je judista a tyto činy jsou proti myšlenkám a smyslu juda. Nesmí se to tolerovat,“ uvedl Jamašita na serveru insidethegames.
Téměř 100 000 korun se podařilo získat z aukcí dresů a vybavení známých sportovců z charitativní aukce, kterou pořádala brněnská společnost Prokonzulta. Vydražená suma poputuje na pomoc ukrajinským dětem. Nejcennějším předmětem dražby se stala raketa Petry Kvitové, za kterou nový majitel zaplatil 60 000 korun. „Byl o ni největší zájem a suma za ni daleko přesáhla vydražené částky za ostatní předměty,“ sdělil ČTK organizátor a licitátor dražby Josef Machů.
Zprávy ze dne 13. dubna 2022
Andrij Jarmolenko válí za West Ham mimo jiné s českými parťáky, jeho duše ale musí trpět tím, co za zprávy se valí z jeho vlasti. Ukrajina statečně čelí brutální ruské invazi, okupanti ale mají na svědomí nespočet lidských životů a celá zničená města... Mezi ně prakticky patří i Černihiv, odkud se do velkého fotbalu rozletěl právě spoluhráč Tomáše Součka, Vladimíra Coufala a Alexe Krále. Více čtěte ZDE>>>



Zprávy ze dne 12. dubna 2022
V Labe Aréně v Račicích se od začátku dubna připravuje devět mladých ukrajinských kanoistů s trenérkou. Plánuje se také příjezd patnáctičlenné skupiny ukrajinských veslařů. Mladí sportovci opouštěli vlast narychlo, takže 1. dubna přijeli s minimem věcí. Správa račického areálu jim pořídila základní oblečení a obuv, hygienické potřeby, dva mobilní telefony a notebook. Lodě dodalo několik pražských klubů. „Budeme se snažit v případě potřeb zajistit další materiál, který by vybavení skupiny, narychlo evakuované z válkou postižené země, vhodně doplnil. Může jít například o sportovní oblečení pro trénink, všeho ostatního mají v tuto chvíli dostatek,“ uvedl v tiskové zprávě předseda Českého svazu kanoistů Jan Boháč, brzy se také mladí Ukrajinci začnou učit česky.
V dobročinné dražbě koupili olympijskou medaili Tonyho Martina, aby společně pomohli obětem války na Ukrajině, pak ji čtyřnásobnému mistru světa v cyklistické časovce zase vrátili. Společnost Fitiline Němcovo stříbro z Londýna 2012 vydražila za 31 100 eur a příspěvek ještě zaokrouhlila na 35 tisíc eur. A cenný kov vrátila původnímu majiteli. „Dali mi tu medaili, abych si ji vzal zpátky domů. Ani tomu nemůžu uvěřit,“ řekl listu Bild překvapený šestatřicetiletý bývalý cyklista, jenž chtěl svou pomoc zaměřit především na ukrajinské děti.