Hradec má ze Sparty velké jméno i pojistku. Mizí však útočné eso

Aréna se ladí, do nové doby je potřeba vytunit také kádr. Fotbalový Hradec Králové, v poslední sezoně osmý tým fotbalové ligy, na to jde na své poměry zostra. Na startu letní přípravy v útulném areálu na Bavlně vítal nový kouč Jozef Weber dva exreprezentanty, na druhou stranu se loučil s ofenzivním tahounem.
Václav Pilař, jeden z nejúspěšnějších synů hradeckého fotbalu vůbec, už se v pátek představil na tribunách exkluzivního stadionu. Zapózoval v pruhovaném dresu, pro Salon republiky je jeho návrat po jedenácti letech událost.
„Vždycky jsem to měl v plánu,“ pronesl hbitý křídelník, jenž poslední sezonu tak nějak protrpěl v Plzni.
„Pilka“ však není jediný pojem, který černobílé společenství nalákalo. V pondělí ráno dorazil také další internacionál Ladislav Krejčí, poslední rok muž přebytečný ve Spartě, který má však za sebou velké roky - na Letné i v Itálii.
„Hledal jsem angažmá, které by dávalo smysl. Hradec to splňuje,“ vykládal, když stvrdil dohodu se sportovním ředitelem Jiřím Sabouem.
Je maličko paradoxní, že v dobách, kdy se Pilař s Krejčím potkávali v národním týmu, rvali se o stejné místo. Levý záložník ,to je jejich primární post. „Byli jsme konkurenti,“ připomněl Krejčí s úsměvem.
V Hradci by měla jít rivalita stranou. Bude se hledat pojetí, v němž by byli využiti oba. „Nejsme reprezentace, abychom si dovolili takové hráče nechat na lavici,“ podotkl kouč.
U Krejčího se však uvidí, v jakém dorazil rozpoložení. Poslední zápas odehrál v květnu 2022, na sedm minut nastoupil v derby proti Slavii. Poté ani ťuk, ve Spartě trénoval s béčkem, ale hraní měl zapovězené. I kvůli této obavě dorazil z Letné další levák Daniel Horák, mimochodem odchovanec Hradce.
„Votroci“ však hlásí i ztrátu, a to citelnou. Forvard Filip Kubala dostal povolení připravovat se s Baníkem. „Byl by to pro mě posun v kariéře,“ netají zájem do Ostravy odejít. „Počítám s tím, že se obchod uskuteční, Baník je finančně silný,“ je trenér smířený se ztrátou útočníka, jenž tvořil silné duo s Danielem Vašulínem. Náhradou za Kubalu by měl být Ondřej Šašinka z Baníku.
Zprávy ze dne 1. července 2023
Pardubice získaly novou posilu.
ČeskéBudějovice v souboji proti Táborsku. ONLINE přenos sledujte ZDE>>>
Zprávy ze dne 30. června 2023
Jan Jeřábek, pardubický srdcař, na starty v nejvyšší soutěži čekal až do 36 let. O dva roky později ale ve svém milovaném klubu končí. Vleklé zdravotní problémy uzavřely jeho krátkou, ale nevšední kariéru mezi českou elitou. Odmítl nabídku od klubu přejít na pozici mentora v béčku a pokračovat v roli správce areálu. Jeřábek se ještě chce věnovat hraní, aktuálně řeší nabídky z druhé a třetí ligy. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 29. června 2023
Zkušený záložník Jan Jeřábek se s Pardubicemi nedohodl na nové hráčské smlouvě, klubová legenda tak na východě Čech po 15 letech končí. Vedení nabídlo 39letému hráči kontrakt s tím, že by působil v B-týmu a pomáhal trenérům s výchovou hráčů, k tomu by dál zastával roli správce stadionu. Další variantou byla případná role při trénování pardubických talentů. „Honza se nakonec rozhodl vydat se vlastní cestou,“ řekl sportovní ředitel klubu Vít Zavřel. „Musíme Honzovi poděkovat za vše, co pro klub vykonal. Určitě bychom se s ním rádi rozloučili před některým ligovým zápasem, protože kromě jeho zásluh vnímáme i jeho velkou popularitu mezi našimi fanoušky,“ dodal.
Zprávy ze dne 28. června 2023
Za České Budějovice se sice hned po návratu trefil Zdeněk Ondrášek, Dynamo ale v přípravě padlo s Vlašimí 1:2.