SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:2. Prohra na úvod, nový brankář chyboval

Fotbalisté Sparty v úvodním zápase přípravy na novou sezonu podlehli druholigové Jihlavě 1:2. Mistr nastoupil bez největších hvězd týmu a každý poločas zahájila jiná jedenáctka. V první naskočil Tomáš Čvančara, ve druhém se do akce dostaly posily Jakub Surovčík a Michal Ševčík. Právě brankář, kterého Sparta přivedla z Jablonce, se chybou podepsal pod první inkasovaný gól. Po té srovnal Amath Cissé, ale za pár minut s obranou Pražanů zacvičil Lukáš Fila a rozhodl o nečekané výhře hostí na Strahově. Letenští tlačili, ale šance neproměňovali.
Spartě v sestavě chyběli kapitán Ladislav Krejčí mladší, Kuchta nebo Sadílek, kteří po reprezentačních povinnostech mají dovolenou a zápas sledovali pouze v roli diváků.
Dánský trenér letenského týmu Priske nasadil do obou poločasů rozdílné sestavy. První dějství odehrál například útočník Čvančara, který závěr minulé sezony vynechal kvůli zranění. Do druhé půle zasáhli z nových posil gólman Surovčík a záložník Ševčík, další letní akvizice Srb Birmančevič nenastoupil vůbec.
Jihlava se dostala do vedení v 77. minutě, kdy Araujo-Wilson využil špatné rozehrávky Surovčíka a zakončil do prázdné branky. Vzápětí srovnal střelou z dálky k tyči senegalský záložník Cissé, jenže Fila o několik minut později vystřelil Vysočině nečekanou výhru.
Spartu od 5. července čeká soustředění v rakouském Bad Kleinkirchheimu. Během něj se Letenští utkají s Dinamem Záhřeb, na který můžou narazit i v předkole Ligy mistrů, srbským celkem Čukarički a bruselským Anderlechtem.

Zprávy ze dne 29. června 2023
Baník sehraje závěrečný zápas na soustředění v Polsku s Lechem Poznaň.
Zprávy ze dne 28. června 2023
Úvodní výhru si připsal i Baník, který porazil slovenskou Myjavu 8:1.
Baník dnes nastoupí v přípravě proti Spartaku Myjava (online zde>>>). Tým Pavla Hapala nastoupí v této sestavě:
Tomáš Rigo podepsal v Baníku smlouvu na tři roky s opcí na další dvě sezony. S klubem již trénuje od začátku letní přípravy, nyní se Ostrava dohodla se Slavií na podmínkách transferu. Pražané mají možnost přednostního odkupu. „Vidíme v něm velkou perspektivu, systematickou prací by se postupně měl zabudovat do základní sestavy,“ uvedl šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.
Fotbalisté Bohemians vyrazili na soustředění do Slovinska. Podívejte se na soupisku, s níž bude před návratem do Evropy po 36 letech pracovat kouč Jaroslav Veselý.