„Nečeský“ poklad, který valí na bránu jako buldok. Kde má Jurásek strop?

„Málokterý kluk v Česku má jako první myšlenku jít přes hráče v plné rychlosti.“ Tak charakterizuje dynamickou hru zanedlouho 20letého Matěje Juráska redaktor deníku Sport a webu iSport.cz Michal Kvasnica v novém díle pořadu iSkaut. Ostatně, jako „nečeského“ charakterizoval Juráska před časem i Jindřich Trpišovský – a od té doby je tohle adjektivum s šikovným záložníkem osudově spojeno. „Slavia v něm má poklad,“ přidává se s chválou na Juráska Kvasnicův kolega Jiří Fejgl: „On prostě valí na bránu, jde za gólem jak buldok a nehraje alibisticky. Každou minutu je na hřišti nebezpečný,“ dodává obdivně.
„Vždycky je lepší korigovat tyhle ďáblíky než oživovat leklé ryby. Tohle mi o Juráskovi kdysi řekl Trpišovský,“ vybavuje si Kvasnica. O jakou korekci vlastně jde? „Navnímat intenzivní hru Slavie a spoustu taktických pokynů není jednoduché. Ale Jurásek zvládá i pozici wingbacka a tam už nějaké taktické pokyny plnit musíš,“ upozorňuje redaktor deníku Sport a webu iSport.cz. „Kdybys mi ho ukázal a já o něm nic nevěděl, nikdy bych neřekl, že mu ještě nebylo 20. Není zbrklý, dá si jeden, dva dotyky navíc do lepší pozice… to prostě musíš mít v sobě,“ říká Kvasnica.
„Jako jeden z mála českých hráčů chodí na protihráče v plném sprintu,“ zdůrazňuje při rozboru Juráskovy hry Fejgl: „Csaplár jednou říkal, že na půlce umí hrát fotbal každý, ale důležité je umět ho v šestnáctce. To je přesně Jurásek. Fotbal jde do stále větší rychlosti a on je dynamičtější než třeba Karabec.“
- Juráskovy „nečeské“ trumfy
- Co dělá Jurásek jinak, než Rosický?
- Proč ho Jiří Fejgl nechtěl „seknout“ coby dorostence?
- V čem má výhodu oproti Karabcovi?
- Jaké jsou otazníky ve hře Matěje Juráska?
- Koho připomíná?
- Proč byl jeho přesun do Edenu vyostřený?
- Proč mu pomohlo hostování ve Vlašimi?
- Jak ho zlepšuje Jindřich Trpišovský?
Podívejte se na VIDEO.