21. srpna 2012 • 18:15

Jak znáte pravidla: Kdy má gólman radši pustit malou domů do brány?

Autor: red
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zimák: Skončí Jalonen? Umí lepší hokej, ale Hadamczik ho strčil před propast
Šmicer a spol. proti Iron Maiden. Obdivuju je! Tempo na pohodu nevadí
VŠECHNA VIDEA ZDE

ČESKÝ FOTBAL | Tenhle obrázek zná každý návštěvník fotbalového zápasu na všech úrovních: rozhodčí odpíská faul nebo ruku a v tu chvíli se rozproudí nekonečné debaty na hřišti i „za klandrem“. Má rozhodčí pravdu? Nebo nezná pravidla? Může se ale stát, že pravidla pořádně neznáte spíš vy, ač si myslíte, že je to jinak.Češi nejsou jen národem „fotbalových trenérů“, ale také znalci pravidel této hry. Hrajete fotbal, nebo se na něj chodíte často dívat a myslíte si, že dobře znáte všechna pravidla?

Tak schválně, malý test: Víte, kdy neplatí vlastní branka? Správná odpověď je: Když je dosažená přímo po kterémkoliv kopu. To znamená přímý volný kop, nepřímý volný kop, kop od branky a kop z rohu. Dále pak neplatí ani přímo z míče rozhodčího a vhazování.

Domluvte se tedy s brankářem, že kdyby měl na hrbolatém terénu problémy zpracovat malou domů z jakéhokoliv kopu, je lepší, když míč pustí bez teče do branky. To by se kopal jen roh. V jiném případě a pokusu o zkrocení skákajícího balonu hrozí, že ho lízne. Pak už by byl gól regulérní.

Víte, za jaké ruce se nařizuje pokutový kop? Za co se nastavuje hrací doba? Jaké jsou největší mýty o pravidlech? Kdy hráč (ne)může nastřelit protivníka, který není při přímém volném kopu 9,15 metrů od míče?

Vše o pravidlech s odborným názorem předsedy Pravidlové komise FAČR Jiřího Kureše čtěte ve středečním vydání deníku Sport v příloze Český fotbal!

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud