7. září 2021 • 14:30

Kbelský fotbal slaví sto let! Gratulovat přijedou legendy v čele s Poborským

Autor: nne
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vácha o sparťanech: tiší kluci, slovenský živel, hokejový fanatik i letenský Nezmar
Zimák: Skončí Jalonen? Umí lepší hokej, ale Hadamczik ho strčil před propast
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kbelský fotbal slaví sto let. Na hřiště účastníka pražské I.B třídy se chystá v sobotu 11. září velká sláva. Celodenní akce, kdy bude k vidění pochopitelně spousta fotbalu, ozdobí řada slavných jmen. Na trávě Spartaku Kbely se ukážou legendy tuzemského fotbalu, jakými jsou Karel Poborský či Jiří Novotný. „Program začíná v 9 hodin ráno, vrcholem bude kbelské staré gardy proti celku ALL STARS-VÝBER HVĚZD, říká Tomáš Haniak, manažer klubu.Fotbalové Kbely rozjely sezonu dobře, prohrály zatím jen jediný zápas a chtějí se poprat o první místo a postup. To by byl jisté krásný dárek ke klubovým kulatinám. „Až na to první kolo si všechno sedlo, doufám, že to bude pokračovat,“ vykládá Haniak.

Tým je zatím na druhém místě tabulky za Dubčí, právě jí podlehl v úvodním kole. Manažer klubu každopádně přiznává, že posun Spartaku do vyšší soutěže měl v plánu už dříve. „Chtěli jsme dát tenhle dárek klubu už k výročí, ale nevyšlo to. V covidové době se dvakrát soutěž nedohrála. Teď už se snad všechno dohraje a mládež bude také dál sportovat,“ přeje si.

I když je jasné, že bude chtít, aby Kbely vyhrály i nedělní zápas proti rezervě Třeboradic, oslavy sta let klubu, s nímž je neodmyslitelně spjata celá Haniakova rodina, si musí užít každý, kdo do areálu Kbel zavítá. „Lidé se mají na co těšit. Budou k vidění mistráky, zápasy řízené Pražským fotbalovým svazem plus přáteláky a mini turnaj. Co se týče mládeže, na místě budou v akci různé atrakce, které zapůjčí STES a Pražský fotbalový svaz,“ popisuje, na co se mohou fotbaloví gratulanti těšit.

„Budou u nás i různé dovednostní a obratnostní soutěže, kdy děti budou plnit úkoly. Vytvořena je elektronická aplikace, kdy budou chodit po stadionu a odpovídat na otázky, bude to taková vědecká hra. Bude to všeobecně zamřený kvíz. Děti si užijí třeba i skákací hrady,“ láká k návštěvě celé rodiny.

Fotbalovým vrcholem bude zápas tamní staré gardy proti výběru hvězd. V jeho barvách se objeví Karel Poborský, Jiří Novotný, Daniel Zítka či Jaroslav Nedvěd. „Tohle je taková ochutnávka jmen, přijedou i další hvězdy, nechte se překvapit,“ slibuje Haniak s tím, že do akce půjdou i legendy domácího klubu. „Snažili jsme se oslovit co nejvíce lidí. Pozvali jsme všechny, kdo měl s klubem co do činění - bývalé trenéry, hráče. Bylo hodně těžké za to kvantum let všechno dohledat. Zveme všechny fanoušky z okolí, hráče dalších klubů, všichni, kdo budou mít chuť oslavit s námi stoleté výročí, jsou vítáni,“ dodává.

Předán bude i charitativní dar kbelskému hendikpovanému sportovci, uskuteční se i autogramiáda hvězd. Do prodeje půjde i kniha věnovaná stoletému výročí klubu.

Velké plány má kbelský fotbal i do budoucna, třeba ohledně rekonstrukce areálu. Ten se za poslední léta mění k lepšímu, teď by ale mělo dojít k radikálnímu vylepšení. „Říkáme mu UEFA, začínáme shánět peníze. Ke sto letům jsme to nestihli, ale startujeme. Základní pomyslný kámen tady je,“ říká hrdě starosta Pavel Žďárský.

Za jeho úřadování již jedna přestavba areálu proběhla. „Přeji každopádně kbelským fotbalistům, ať vše dál funguje jako nyní, nebo ještě lépe. Přeji hlavně soudržnost, která je podmínkou toho, když chcete dosáhnout nějakého cíle,“ dodal.

Témata:  kbely, 100, český fotbal
Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud