7. srpna 2016 • 17:55

Baník začal ve druhé lize remízou 1:1. Stejně jako Žižkov a Olomouc

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Baníku Ostrava začali ve druhé lize vysněnou cestu za návratem mezi elitu remízou 1:1 ve Znojmě. Stejným výsledkem odstartovala novou sezonu Olomouc jako další sestupující z nejvyšší soutěže už v pátek proti Jihlavě. Po roční odmlce se vrátila zpátky do druhé ligy také Viktoria Žižkov a proti Táborsku se zrodila také remíza 1:1.

Baník poslal do vedení ve 14. minutě Lupták po úspěšně zakončeném samostatném úniku, ale za čtvrt hodiny vyrovnal povedeným přímým kopem Chorvat Njire. Hosté pak nevyužili řadu slibných šancí, při kterých Znojmo podržel brankář Doleček. V 88. minutě pak ostravský Urgela hlavičkoval do břevna.

Obě branky na Žižkově padly už v úvodní dvacetiminutovce. Vstup do zápasu se víc povedl Táborsku. V osmé minutě dostal přihrávku za obranu Ciku a střelou o tyč otevřel skóre. Už za deset minut však vyrovnal hlavou Volek.

Po změně stran už se téměř 1900 diváků dalších gólů nedočkalo. Blízko byl v poslední minutě domácí náhradník Trýzna, ale jeho dalekonosnou střelu výborně zneškodnil brankář Toma.

Ve Frýdku-Místku rozhodl Nicolas Šumský

Ve Frýdku - Místku se při prvním soutěžním startu ukázal v dobrém světle Nicolas Šumský. Exligový záložník dovršil v 55. minutě obrat proti Ústí nad Labem na 2:1.

Fotbalisté Sigmy Olomouc zahájili boj o návrat do nejvyšší soutěže domácí remízou 1:1 s Opavou. V úvodním kole Fotbalové národní ligy vedli, ale nechali soupeře srovnat z penalty.

Sigma vstoupila do sezony dobře a už v 7. minutě vedla po gólu Plška, který hlavou zužitkoval první šanci zápasu. Jenže postupně byli mnohem nebezpečnější hosté.

Těsně před poločasem musel na brankové čáře zachraňovat domácí bek Hála. Jursa s Čelůstkou těsně minuli, stejně jako kapitán Pospěch ve velké šanci. Až v 78. minutě se Opava dočkala. Škerle ve vápně stáhl Smolu a nařízený pokutový kop proměnil Schaffartzik.

1. kolo druhé fotbalové ligy:

1. SC Znojmo - Baník Ostrava 1:1 (1:1)
Branky: 31. Njire - 14. Lupták. Rozhodčí: Ardeleanu - Paták, Hájek. ŽK: Šumbera - Hučko, Celba. Diváci: 2450.

Viktoria Žižkov - MAS Táborsko 1:1 (1:1)
Branky: 18. Volek - 8. Ciku. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Poživil. ŽK: Urbanec, Opluštil - Ciferský, Ciku. Diváci: 1895.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 2:1 (0:1)
Branky:
46. Willwéber, 55. Šumský - 31. Jindráček. Rozhodčí: Mrázek - Peřina, Antoníček. ŽK: Petrovič, Vyskočil - Šnirc, Zeman. Diváci: 1246.

Sokolov - Vlašim 2:2 (1:1)
Branky: 27. Vondráček, 82. Přeučil - 10. Janda, 87. Tusjak. Rozhodčí: Berka - Kubec, Kožár. ŽK: Klusák, Ševčík, Medveděv - Frizoni, Vyhnal. Diváci: 600.

Třinec - České Budějovice 0:2 (0:0)
Branky: 88. a 90.+4 Kalod. Rozhodčí: Adámková - Polák, Batík. ŽK: Joukl, Malcharek, Krišto - Funda. Diváci: 528.

Sigma Olomouc - Opava 1:1 (1:0)
Branky: 7. Plšek - 79. Schaffartzik z pen. Rozhodčí: Julínek - Hrabovský, Flimmel. ŽK: Houska, Hála, Škerle - Schaffartzik, Pospěch, Čelůstka, Smola. Diváci: 3081.

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6. Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7. Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8. Ústí 30 10 7 13 34:41 37