Další krok mezi elitu. Opava i Příbram se přiblížily postupu do první ligy

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Opavy a Příbrami udělali další krok k návratu do nejvyšší soutěže. Slezané dnes vyhráli 1:0 v Pardubicích a na prvním místě druhé ligy je od nepostupových příček dělí dvanáct bodů. Druzí Středočeši mají po vítězství 2:1 v Českých Budějovicích od třetího místa odstup sedmi bodů.

V prvním poločase si vypracovali víc šancí Pardubičtí, ale Petráň nejprve hlavičkoval těsně vedle a pak ho vychytal Šrom. Brankář Opavy zlikvidoval i Mužíkovu střelu. Hostům ale vyšel vstup do druhé půle a v 50. minutě se po Smolově přihrávce prosadil kapitán Kuzmanovič.

Domácí vyrovnat nedokázali a zůstali v tabulce čtvrtí. Opavští prodloužili vítěznou sérii na sedm zápasů, navíc popáté v řadě neinkasovali.

Příbram vyhrála v Budějovicích

Příbram na hřišti šestých Budějovic vedla po brance Grajciara, ale domácí ještě do přestávky vyrovnali. Rozhodnutí přinesla až 90. minuta, ve které hostům zařídil sedmou výhru za sebou Slepička.

Od první Opavy dělí středočeský celek pět bodů a sedm od třetího Hradce Králové, který dnes vyhrál 4:1 ve Vlašimi.Frýdek-Místek otočil zápas na Žižkově a po výhře 2:1 opustil sestupové pásmo.

Pražané skórovali už v osmé minutě zásluhou Štípka. Hosté brzy převzali iniciativu, ale zahazovali velké šance. Až v 66. minutě vyrovnal krátce po příchodu na hřiště Varadi.

Situaci pak Žižkovu zkomplikoval střídající Musa, který udeřil soupeře do obličeje a dostal rovnou červenou kartu. Frýdečtí využili přesilovku v 76. minutě, kdy skóroval Tandir.

21. kolo druhé fotbalové ligy:

FK Pardubice - SFC Opava 0:1 (0:0)
Branka: 50. Kuzmanovič. Rozhodčí: Marek - Myška, Batík. ŽK: Kopřiva, Prosek - Svozil, Simerský, Smola. Diváci: 967.

Viktoria Žižkov - MFK Frýdek-Místek 1:2 (1:0)
Branky: 8. Štípek - 66. Varadi, 76. Tandir. Rozhodčí: Matějček - Hock, Vitner.
ŽK: Urbanec - Dramé, Slaninka, Mozol, Varadi. ČK: 73. Musa (Žižkov). Diváci: 1052.

Varnsdorf - Olympia Praha 2:1 (1:1)
Branky: 23. Dordič, 78. Šup - 15. Katidis. Rozhodčí: Dubravský - Ratajová, Vít.
ŽK: Kozma, Klobása, Bílek - Fišl, Keita, Katidis, Hejný, Vasiliu. Diváci: 751.

Znojmo - Sokolov 0:1 (0:0)
Branka: 83. Vávra. Rozhodčí: Mikyska - Podaný, Lakomý. ŽK: Vašíček, Machuča - Silný, Machek, Přeučil, Mráz, Jakub Dvořák II. Diváci: 510.

Vlašim - Hradec Králové 1:4 (0:3)
Branky: 46. Badocha - 13. Vlkanova, 31. Pázler, 39. Urma, 88. Zorvan.
Rozhodčí: Rejžek - Fišek, Kubec. ŽK: Piško, Fotr - Schwarz, Kvída, Janoušek. Diváci: 584.

České Budějovice - Příbram 1:2 (1:1)
Branky: 30. Hašek - 18. Grajciar, 90. Slepička. Rozhodčí: Zelinka - Pfeifer, Polák. ŽK: P. Novák, Čavoš - Zápotočný, Matoušek. Diváci: 1397.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44
7. Sokolov 30 12 5 13 34:39 41
8. Vlašim 30 11 5 14 42:49 38