Ústí vyhrálo i pátý zápas. Poprvé ztratila Jihlava, Budějovice stopla Zbrojovka

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Ústí nad Labem pokračují ve skvělém vstupu do nové druholigové sezony. Severočeši porazili v předehrávce Viktorii Žižkov vysoko 4:1, vyhráli i páté kolo a jako poslední tým bez ztráty bodu vedou neúplnou tabulku. Naopak poprvé přišly o body České Budějovice, které prohrály na stadionu účastníka minulého ročníku nejvyšší soutěže Brna 1:2. Ztratila i Jihlava, která remizovala v Sokolově 2:2. Neporažený zůstává Hradec, který remizoval v Prostějově.

Ústí navazuje na povedený závěr minulé sezony, v níž vyhrálo posledních pět kol a zachránilo se. Proti Žižkovu se do 12. minuty dvakrát trefil Jindráček, za tři minuty sice snížil hostující Musa, ale pak už skórovali jen domácí. Ještě do přestávky zvýšil z přímého kopu Miskovič a na 4:1 upravil v závěru po rohu Leibl.

České Budějovice stejně jako Ústí vyhrály úvodní čtyři kola, ale v souboji bývalých prvoligistů v Brně utrpěly první ztrátu. Jihočeši doplatili na centrované míče. V 27. minutě poslal Zbrojovku do vedení hlavou Magera a těsně před pauzou si v souboji s Vraštilem srazil míč do vlastní sítě Havel.

Stejný hráč poté v 51. minutě smolný moment napravil a snížil, ale Brno už tři body udrželo. Zbrojovka si připsala druhou výhru v sezoně a na Budějovice ztrácí pět bodů.

O první body přišla i Jihlava

Plný počet bodů neudržela ani Jihlava, která jen zachraňovala aspoň remízu 2:2 v Sokolově. Vysočině, která hrála skoro celý zápas v oslabení po vyloučení Tilla Schumachera, zachránil remízu vyrovnávacím gólem v 74. minutě Jozef Urblík.

Schumacher dostal exligového favorita do problémů už v páté minutě, kdy dostal červenou kartu za faul na Jana Kosaka a rozhodčí navíc nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Petr Glaser, ale s jeho střelou i následnou dorážkou si poradil brankář Luděk Vejmola.

Jihlava dostala šanci jít do vedení z penalty v 57. minutě a Lukáš Vaculík se nemýlil. Sokolov však o chvíli později otočil dvěma góly během jediné minuty skóre. Po hodině hry se trefil Stanislav Vávra a po něm se prosadil Kosak. Poslední slovo však patřilo navzdory oslabení Jihlavě, za kterou v 74. minutě srovnal Urblík, jenž v závěru navíc zahodil obrovskou šanci.

Jihlavě patří v tabulce se ziskem 13 bodů druhé místo se ztrátou dvou bodů na zatím stoprocentní Ústí nad Labem. Třetí České Budějovice mají 12 bodů a čtvrtý je s 11 body Hradec Králové, který díky dnešní bezbrankové remíze v Prostějově udržel neporazitelnost.

První výhry v druholigové sezoně se dočkalo Znojmo, které dvěma rychlými góly těsně za polovinou druhé půle v podání Helíska a střídajícího St. Hillaireho porazilo Třinec 2:0. Slezané jako jediní nezískali ani bod a zůstávají poslední.

Vlašim dvakrát vedla, ale opět nevyhrála

Fotbalisté Vlašimi ani na pátý pokus v nové sezoně druhé ligy nevybojovali výhru. V dnešním duelu 5. kola na hřišti Táborska přitom dvakrát vedli po gólech Vojtěcha Hadaščoka, ale náskok neudrželi a jen remizovali 2:2. Se třemi remízami a dvěma porážkami jsou čtrnáctí. Táborsko má jen o bod více.

Hadaščok se poprvé prosadil ve 24. minutě, kdy dorazil vyraženou střelu Jandy. Za domácí mohl rychle odpovědět Musiol, ale povedlo se mu to až ve 30. minutě, kdy zužitkoval hlavou akci Pilíka se Šanderou.

Po změně stran nejprve Hadaščoka skvěle vychytal brankář Toma, vzápětí ale nejistým zákrokem dovolil střelci hostů další dorážku a druhý gól. Táborsko si pak vytvořilo tlak a devět minut před koncem zajistil dělbu bodů Ndiaye po rohovém kopu.

5. kolo druhé fotbalové ligy:

Brno - České Budějovice 2:1 (2:0)
Branky: 27. Magera, 43. vlastní Havel - 51. Havel. Rozhodčí: Klíma - Koval, Petřík. ŽK: Vraštil - Kladrubský, Helešic. Diváci: 2246.

Ústí nad Labem - Žižkov 4:1 (3:1)
Branky: 8. a 12. Jindráček, 36. Miskovič, 86. Leibl - 15. Musa. Rozhodčí: Matejček - Vitner, Vaňkát. ŽK: Brak - Žežulka, Dočekal. Diváci: 1835.

Znojmo - Třinec 2:0 (0:0)
Branky: 71. Helísek, 73. St. Hillaire. Rozhodčí: Severýn - Pečenka, Dohnálek. ŽK: Kučera, Lacko, Teplý - Čelůstka, Reintam. Diváci: 712.

Sokolov - Jihlava 2:2 (0:0)
Branky: 60. Vávra, 61. Kosak - 57. Vaculík z pen., 74. Urblík. Rozhodčí: Rejžek - Mokrusch, Kubec. ŽK: Mišůn, Machek, Glaser - Klobása, Zoubele, Klíma. ČK: 5. Schumacher (Jihlava). Diváci: 720.

Pardubice - Chrudim 4:0 (1:0)
Branky: 2. a 70. Petráň, 56. Černý, 88. Tischler. Rozhodčí: Marek - Polák, Leška. ŽK: Fousek, Kovář - Drahoš, Langr, Šípek. Diváci: 2184.

Prostějov - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Dubravský - Pochylý, Batík. ŽK: Schuster, Machynek, Píchal - Urma, Kropáček. Diváci: 735.

Vítkovice - Varnsdorf 2:0 (1:0)
Branky: 27. Pašek, 60. Macej. Rozhodčí: Machálek - Boček, Horák. ŽK: Súkenník - Heppner, Rudnytskyy. Diváci: 526.

Táborsko - Vlašim 2:2 (1:1)
Branky: 30. Musiol, 81. Ndiaye - 24. a 56. Hadaščok. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Fišer. ŽK: Vandas, Pilík, Ngimbi, Frýdek - Kadlec, Piško, Janda, Hadaščok, Fortelný, Plachý. Diváci: 1130.

1. Č. Buděj. 30 23 3 4 60:24 72
2. Jihlava 30 17 7 6 50:33 58
3. Brno 30 17 6 7 63:31 57
4. Hr. Králové 30 15 8 7 36:18 53
5. Ústí 30 15 4 11 44:39 49
6. Varnsdorf 30 13 9 8 33:26 48
7. Pardubice 30 11 11 8 45:34 44
8. Vítkovice 30 11 7 12 32:44 40