Jasné výhry ve druhé lize. Doma vládly Vysočina i Zbrojovka | iSport.cz

Jasné výhry ve druhé lize. Doma vládly Vysočina i Zbrojovka

Zbrojovka Brno ve druhé lize jasně vyhrála
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait

Fotbalisté Jihlavy ani Brna v předehrávkách 15. kola druhé ligy nezaváhali a jasně zvítězili. Vysočina doma porazila Vlašim 4:1 a na druhém místě neúplné tabulky ztrácí bod na vedoucí Pardubice. Brněnská Zbrojovka rozstřílela Prostějov dokonce 5:0 a na čtvrté příčce má o tři body méně než Jihlava.

Jihlava potvrdila, že se jí doma v této sezoně daří. Na svém stadionu získala 24 z celkových 31 bodů a vyhrála tam i osmé utkání v tomto druholigovém ročníku. Vysočina nakročila k vítězství už v úvodních 22 minutách, kdy dala dva góly. Dvakrát se v zápase prosadil Smejkal. Vlašim prohrála pět z posledních šesti kol a je čtrnáctá.

Také Brno doma v osmi utkáních druholigové sezony ještě neprohrálo a na svém stadionu uhrálo 20 z 28 bodů. Zbrojovka proti Prostějovu vedla po půli 1:0 a zkraje druhého dějství jí pomohlo vyloučení hostujícího Janíčka, po němž domácí favorit přidal ještě čtyři branky. Prostějov zůstal desátý.

15. kolo druhé fotbalové ligy:

Brno - Prostějov 5:0 (1:0)

Branky: 27. Fousek, 52. Šmíd, 67. Vaněk, 78. Pachlopník, 83. Přichystal. Rozhodčí: Cieslar - Mojžíš, Bureš. ŽK: Bréda, Zapletal. ČK: 47. Janíček (všichni Prostějov). Diváci: 2492.

Jihlava - Vlašim 4:1 (2:0)

Branky: 22. a 76. Smejkal, 14. Zoubele, 53. Tlustý - 74. Janda. Rozhodčí: Berka - Poživil, Lakomý. ŽK: Lacko - Pilík. Diváci: 1029.

1. Pardubice 15 11 2 2 28:9 35
2. Dukla 15 10 1 4 33:19 31
3. Jihlava 15 9 4 2 31:19 31
4. Brno 15 8 4 3 33:16 28
5. Hr. Králové 15 8 3 4 29:15 27
6. Ústí 15 7 4 4 24:17 25
7. Žižkov 15 7 2 6 24:20 23
8. Líšeň 16 6 5 5 31:27 23