Důležitá výhra lídra! Rozjeté Pardubice uspěly i na Dukle, rozhodl Hlavatý

Autor: ČTK, krm
1
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Pardubic ve šlágru 22. kola druhé ligy na hřišti pražské Dukly vyhráli 1:0 a upevnili si první místo v tabulce, které jako jediné znamená přímý postup do nejvyšší soutěže. V druhém dnešním utkání Vyšehrad ukončil sérii bez vítězství a uspěl 2:1 v Třinci.

Jedinou branku zápasu na Julisce dal v 77. minutě Michal Hlavatý a Pardubice vyhrály i páté utkání po koronavirové pauze. Východočeský celek má v čele tabulky náskok devíti bodů před druhým Brnem, které má však zápas k dobru. Dukla je o skóre čtvrtá a může nabrat ztrátu na Žižkov na třetí příčce, jež jako poslední zaručuje účast v baráži o postup.

O výhře Vyšehradu v Třinci rozhodl v 76. minutě Milan Nitrianský z pokutového kopu. Hosty předtím v desáté minutě poslal do vedení Tomáš Čvančara, o vyrovnání se po půlhodině hry postaral z penalty Jiří Valenta. Pražanům díky první výhře po čtyřech kolech patří 12. místo s náskokem deseti bodů na pásmo sestupu. Třinec je desátý.

22. kolo druhé fotbalové ligy:

Dukla Praha - Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 77. Hlavatý. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock. ŽK: Chlumecký, Piroch - Jeřábek, Lopes. Diváci: omezený počet (limit 500 osob na stadionu).

Třinec - Vyšehrad 1:2 (1:1)
Branky: 31. Valenta z pen. - 10. Čvančara, 76. Nitrianský z pen. Rozhodčí: Denev - Kubr, Vaňkát. ŽK: Akulinin, Janoščin, Cienciala - Kokorovič, Kodr, Černý, Otáhal, Laňka. Diváci: omezený počet (limit 500 osob na stadionu).

1. Pardubice 30 22 4 4 55:19 70
2. Brno 30 20 7 3 75:29 67
3. Dukla 30 19 2 9 62:40 59
4. Hr. Králové 30 15 9 6 54:29 54
5. Jihlava 30 14 7 9 59:46 49
6. Žižkov 30 15 4 11 45:40 49
7. Ústí 30 11 8 11 46:47 41
8. Vlašim 30 11 4 15 32:43 37