FORTUNA národní liga | Pardubice zdolaly Jihlavu a vedou druhou ligu, trenér hostů dostal červenou | iSport.cz
29. června 2020 • 20:05

Pardubice zdolaly Jihlavu a vedou druhou ligu, trenér hostů dostal červenou

0
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel

Fotbalisté Pardubic porazili v dohrávce 27. kola druhé ligy šestou Jihlavu 2:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Brno. Východočeši navíc mají k dobru odložený zápas v Třinci.

Domácí rozhodli o výhře dvěma góly v úvodní desetiminutovce. V páté minutě se po Čelůstkově centru prosadil hlavou Černý. O pět minut později po další Čelůstkově přihrávce do vápna doputoval míč k Hlavatému, který v pádu zvýšil na 2:0.

Vysočina snížila v 57. minutě díky Zoubelemu, který proměnil pokutový kop. V 87. minutě obdržel hostující trenér Kučera červenou kartu kvůli hozené lahvi na hřišti, přestože ji nehodil on.

Pardubice, které předtím dvakrát remizovaly, neprohrály už deset kol. Jihlava nenavázala na předchozí dvě výhry a potvrdila, že se jí venku v ligové sezoně nedaří. Na hřištích soupeřů naplno bodovala jen ve dvou ze 14 zápasů.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 27. kolo:

Pardubice - Jihlava 2:1 (2:0).

Branky: 5. Černý, 10. Hlavatý - 57. Zoubele z pen. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Vlasjuk. ŽK: Solil, Ewerton, Jeřábek - Fortelný, Diouf, Mikuš, Kučera (trenér), Smejkal. ČK: 87. Kučera (trenér Jihlavy). Diváci 650 (limit 5000 osob na stadionu).

1. Pardubice 29 22 4 3 54:17 70
2. Brno 29 19 7 3 71:29 64
3. Dukla 29 18 2 9 60:39 56
4. Hr. Králové 29 14 9 6 52:29 51
5. Jihlava 29 14 7 8 57:43 49
6. Žižkov 29 14 4 11 43:39 46
7. Ústí 29 10 8 11 43:45 38
8. Líšeň 29 8 11 10 49:47 35