8. listopadu 2020 • 13:15

Přestřelka na Dukle. Jihlava smazala manko a vyválčila remízu 3:3

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Dukly v nedělním utkání 7. kola druhé ligy, kterým se soutěž rozběhla po více než měsíční pauze zaviněné zpřísněním opatření proti šíření koronaviru, remizovali 3:3 s Jihlavou. Domácí na Julisce přitom vedli už 2:0, ale nakonec uhráli třetí nerozhodný výsledek za sebou.

Dukla vstoupila do zápasu skvěle a už v osmé minutě vedla 2:0. Skóre otevřel kapitán Kozma a hned po rozehrání přidal druhý zásah se štěstím Buchvaldek. Od domácího záložníka se míč do branky odrazil po obranném zásahu jihlavského Křišťála.

Dvě rychlé branky za sebou však dala i Jihlava. V 52. minutě snížil Smejkal a o čtyři minuty později vyrovnal Arroyo. Dukle poté sice vrátil v 79. minutě vedení Hadaščok, ale Křišťál vzápětí odčinil zaváhání z prvního poločasu a po dlouhém nákopu do vápna hlavou vyrovnal.

Dukla remizovala potřetí za sebou a stejně jako v pátém kole na hřišti Varnsdorfu (2:2) neudržela dvoubrankové vedení. V tabulce patří Pražanům s deseti body páté místo se ztrátou sedmi bodů na první Hradec Králové. Jihlava je sedmá.

Jen o bod za Vysočinou jsou v tabulce Chrudim a Vlašim s Varnsdorfem, jejichž dnešní duel Středočeši vyhráli 2:0. Vlašim po dvou zápasech venku skórovala i bodovala. Varnsdorf naopak nepříjemnou sérii natáhl a na vítězství čeká už pět kol.

V souboji týmů z dolní poloviny tabulky uspělo Táborsko. Hosté vyhráli 2:0 na hřišti Blanska a poprvé v sezoně zvítězili. Jihočeský celek uspěl po osmizápasové sérii bez vítězství, během které získal jen tři body.

7. kolo druhé fotbalové ligy:

Blansko - Táborsko 0:2 (0:1)
Branky: 39. Tolno, 76. Majka. Rozhodčí: Hocek - Vodrážka, Dohnálek. ŽK: Halouska (Blansko). Bez diváků.

Dukla Praha - Jihlava 3:3 (2:0)
Branky: 7. Kozma, 8. Buchvaldek, 79. Hadaščok - 52. Smejkal, 56. Arroyo, 81. Křišťál. Rozhodčí: Machálek - Hock, Leška. ŽK: Doumbia (Dukla). Bez diváků.

Varnsdorf - Vlašim 0:2 (0:1)
Branky: 18. Dias, 69. Červenka. Rozhodčí: Dubravský - Novák, Hurych. ŽK: Lehoczki, Hasil, Zbrožek, Kouřil, Kubr - Sváta, Červenka, Průcha, Blecha. Bez diváků.

1. Hr. Králové 26 17 7 2 51:22 58
2. Líšeň 26 13 11 2 43:24 50
3. Prostějov 26 12 7 7 40:35 43
4. Žižkov 26 13 3 10 42:38 42
5. Ústí 26 12 5 9 24:29 41
6. Vlašim 26 10 7 9 38:33 37
7. Jihlava 26 9 8 9 44:44 35
8. Dukla 26 9 7 10 36:30 34