Autor: ČTK, apr
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté pražské Dukly rozstříleli v dnešní dohrávce 13. kola druhé ligy Ústí nad Labem 5:0 a posunuli se v tabulce na šesté místo. O vítězství proti oslabenému soupeři, který hrál od 13. minuty bez vyloučeného Lukáše Glocknera, rozhodli už v první půli brankami Daniela Součka a Martina Chlumeckého. Po přestávce se trefili ještě David Kozel, Marek Fábry a Mohamed Doumbia. Severočeši, na jejichž lavičce debutoval trenér David Jarolím, jsou pátí.

Ústí nad Labem prožilo vydařenou podzimní část, v níž se s koučem Jiřím Jarošíkem propracovalo až na třetí místo. Bývalý hráč Chelsea, CSKA Moskva či Celtiku Glasgow však v zimě odešel do slovinského NK Celje a nahradil jej další bývalý reprezentant a syn mladoboleslavského trenéra Karla Jarolíma.

Ten však při svém debutu na lavičce Severočechů nezažil vůbec ideální start. Už ve třinácté minutě přihlížel tomu, jak dostává červenou kartu Lukáš Glöckner a hned na to domácí Dukla otevřela skóre, když se z přímého kopu trefil přesně Daniel Souček.

Oslabené Ústí do poločasu inkasovalo ještě jednou poté, co si na centr z pravé strany naběhl Chlumecký a nedal brankáři Tvrdoňovi šanci. Dukla navíc nepolevila ani po přestávce a v 57. minutě přidal třetí branku syn bývalého trenéra Pražanů Luboše Kozla, David. Šest minut po hodině hry zvýšil skóre čerstvě střídající Marek Fábry a konečný výsledek pečetil po povedené individuální akci Mohamed Doumbia.

Dukla tak na úvod jarní části zaznamenala svou nejvyšší výhru v sezoně a od vedoucí Líšně ji dělí šest bodů. Naopak Ústí neskórovalo ve třetím zápase z posledních čtyř a nevyužilo možnost vrátit se zpět na třetí příčku. Před svým dnešním přemožitelem má v tabulce už jen jednobodový náskok.

13. kolo druhé fotbalové ligy

Dukla Praha - Ústí nad Labem 5:0 (2:0)
Branky: 15. Souček, 24. Chlumecký, 57. Kozel, 66. Fábry, 84. Doumbia. Rozhodčí: Szikszay - Kotalík, Volf. ŽK: Faleye, Kovernikov, Fábry - Tvrdoň, Bílek. ČK: 13. Glockner (Ústí nad Labem). Bez diváků.

1. Hr. Králové 26 17 7 2 51:22 58
2. Líšeň 26 13 11 2 43:24 50
3. Prostějov 26 12 7 7 40:35 43
4. Žižkov 26 13 3 10 42:38 42
5. Ústí 26 12 5 9 24:29 41
6. Vlašim 26 10 7 9 38:33 37
7. Jihlava 26 9 8 9 44:44 35
8. Dukla 26 9 7 10 36:30 34