Dukla přejela Chrudim a vede druhou ligu. Příbram obral Varnsdorf

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Dukly ve 4. kole druhé ligy rozstříleli Chrudim 4:1. Pražané si připsali třetí vítězství v ročníku a s deseti body vedou neúplnou tabulku. Na druhém místě je překvapivě Táborsko, které v druhém dopoledním utkání zvítězilo v Drnovicích nad domácím Vyškovem 1:0.

Dukla, která v roce 2019 sestoupila z první ligy, potvrdila, že má v úvodu sezony dobrou formu. Zápas proti Chrudimi rozhodla za stavu 1:1 třemi góly na přelomu poločasů. Hosté na Julisce utrpěli třetí porážku v sezoně a s třemi body jim patří až 14. místo.

Táborsko ve středu nečekaně vypadlo v divizních Sedlčanech z domácího poháru, v druholigové soutěži je ale úspěšné. Jihočeši si připsali třetí vítězství po sobě, o kterém rozhodl v 87. minutě z penalty Tijani. Pokutový kop zahrával v drnovickém domácím azylu i vyškovský nováček druhé ligy, ale Ilko v 54. minutě brankáře Pecháčka nepřekonal.

Po sestupu z nejvyšší soutěže se nadále nedaří Příbrami. Celek od Litavky sice doma otočil utkání s Varnsdorfem z 0:1 na 2:1, ale v 72. minutě srovnal hostující Dordič. Příbram vyhrála jediné z dosavadních čtyř kol.

Dukla Praha - Chrudim 4:1 (3:1)
Branky: 13. Buchvaldek, 42. Peterka, 45. Kozel, 50. Faleye - 31. Hašek. Rozhodčí: Dubravský - Bureš, Líkař. ŽK: Peterka, Fábry - Kesner, Průcha. Diváci: 521.

Vyškov - Táborsko 0:1 (0:0)
Branka: 87. Tijani z pen. Rozhodčí: Machač - Kotalík, Pečenka. ŽK: Fofana, Srubek, Němeček, Vintr - Navrátil, Provazník, Holiš, Vozihnoj. Diváci: 747.

Příbram - Varnsdorf 2:2 (1:1)
Branky:
29. Vávra, 49. Pilík - 9. Lauko, 72. Dordič. Rozhodčí: Křepský - Volf, Černojevič. ŽK: Pilík, Vávra - A. Richter, M. Richter, Kubista. Diváci: 866.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40