15. srpna 2021 • 22:14

Řezníčkova show! Čtyřmi góly zničil Jihlavu. Žižkov přejel Spartu B

2
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Brněnský fotbalista Jakub Řezníček čtyřmi góly rozhodl o jasné domácí výhře 4:0 nad Jihlavou ve druhé lize. Zbrojovka po čtvrtém kole poskočila na druhé místo tabulky o bod za vedoucí Duklu Praha.

Řezníček, který se do Brna vrátil v létě po angažmá v Teplicích, skóroval ve 13., 29., 51. a 70. minutě. V úvodních třech kolech se přitom třiatřicetiletý útočník netrefil ani jednou. Vysočina poprvé v druholigové sezoně prohrála.

Oslabený B-tým Sparty doma podlehl pražskému rivalovi Žižkovu 0:3 a podruhé za sebou nebodoval. Viktorii na Strahově poslal do vedení po čtvrthodině hry Súkenník, ve 26. minutě si dal vlastí gól Piško. Jeho spoluhráč Ryneš krátce před pauzou v souboji udeřil loktem Mulemeho a dostal první žlutou kartu, vzápětí byl napomínán i podruhé za protesty.

Žižkovští z přesilovky přidali třetí branku v 63. minutě díky Batiojovi. Zvítězili podruhé za sebou bez inkasované branky a na kontě mají šest bodů stejně jako sparťanské "béčko".

Vlašim i podruhé v ročníku doma vyhrála 4:1, tentokrát nad Líšní. Hosty poslal do vedení po půlhodině hry Rolinek, ale Višinský ještě do přestávky odpověděl a po změně stran přidali další branky Zlatohlávek, Alijagič a Janda. Brněnský tým potřetí za sebou nezvítězil.

4. kolo druhé fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Jihlava 4:0 (2:0)

Branky: 13., 29., 51. a 70. Řezníček. Rozhodčí: Ginzel - Melichar, Kubr. ŽK: Moravec - Vlček. Diváci: 2518.

Sparta B - Viktoria Žižkov 0:3 (0:2)

Branky: 16. Súkenník, 26. vlastní Piško, 63. Batioja. Rozhodčí: Dorušák - Dohnálek, Lakomý. ŽK: Ryneš, Sejk, Patrák, Vitík - Batioja, Zeman, Soukup. ČK: 42. Ryneš. Diváci: 835.

Vlašim - Líšeň 4:1 (1:1)

Branky: 41. Višinský, 47. Zlatohlávek, 52. Alijagič, 90.+2 Janda - 32. Rolinek. Rozhodčí: Krejsa - Arnošt, Slavíček. ŽK: Zlatohlávek - Stáňa, Málek. Diváci: 425.