Béčko Sparty přestřílelo Vyškov a je v čele druhé ligy, vyhrála i Líšeň

Autor: ČTK, apr
5
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté B-týmu pražské Sparty zvítězili v 8. kole druhé ligy v Drnovicích nad Vyškovem 3:2 a vedou neúplnou tabulku. Líšeň vyhrála v Chrudimi 2:0, Jihlava remizovala na hřišti posledního Třince 1:1. Jedenáctá Opava doma remizovala s Táborskem bez branek a nezvítězila ve čtvrtém z posledních pěti kol.

Sparta dvakrát vedla zásluhou Bulhara Minčeva, jenže domácí pokaždé odpověděli. Vítězný gól Pražanů vsítili v 68. minutě Ryneš. Svěřenci trenéra Horňáka vyhráli čtvrté kolo po sobě a šesté z dosavadních osmi. Naopak nováček soutěže vyšel naprázdno po dvou triumfech za sebou a je třináctý.

Líšeň skórovala v závěrech obou poločasů. Rozdílový gól zaznamenal Silný, pojistku přidal Málek. Brněnský celek naplno bodoval ve třetím kole po sobě a posunul se na čtvrtou příčku. Chrudim nezvítězila popáté za sebou a zůstala předposlední.

Jihlava vedla po Vedralově trefě, Třinci zachránil alespoň bod Senegalec Ba. Vysočina je devátá. Slezané nevyhráli pod koučem Zbončákem ani potřetí.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 8. kolo:

Chrudim - Líšeň 0:2 (0:1)
Branky: 45. Silný, 88. Málek. Rozhodčí: Švagr - Melichar, Pfeifer. ŽK: Drahoš, Hašek - Ševčík, Rolinek. Diváci: 550

Třinec - Jihlava 1:1 (0:0)
Branky: 66. Ba - 51. Vedral. Rozhodčí: Krejsa - Arnošt, Vyhnanovský. ŽK: Javůrek, Juřena, Habusta, Ba - Lacko, Tureček, Pojezný, Selnar, Ritter. Diváci: 241.

Vyškov - Sparta B 2:3 (1:1)
Branky: 40. Kanakimana, 59. Vintr - 39. a 52. Minčev, 68. Ryneš. Rozhodčí: Vít - Dobrovolný, Slavíček. ŽK: Vintr, Jambor, Fofana - Piško, Suchomel, Šilhart, Ryneš. Diváci: 1173.

Opava - Táborsko 0:0
Rozhodčí: Ginzel - Kubr, Volf. ŽK: Rychlý, Didiba - Tijani, Drozd, Kopečný, Boula. Diváci: 1107.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40