FORTUNA národní liga | Příbram se dál topí v krizi. Padla s Vyškovem 1:4, Líšeň přehrála Jihlavu | iSport.cz
25. září 2021 • 21:29

Příbram se dál topí v krizi. Padla s Vyškovem 1:4, Líšeň přehrála Jihlavu

Autor: ČTK, ros
0
Stoch o přivítání v Edenu: Vážím si toho. Proč komunikoval s kotlem po gólu?
SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:1. Krmenčík s Kuchtou rozhodli, trefil se při návratu i Stoch

Fotbalisté Líšně zvítězili v domácím utkání 9. kola druhé ligy nad Jihlavou 2:1 a jsou se 17 body v neúplné tabulce čtvrtí o skóre za Duklou Praha. O čtvrté druholigové výhře Líšně za sebou rozhodl ve třetí minutě nastaveného času z penalty Jan Silný. Svěřenci trenéra Leoše Kalvody ztrácejí na vedoucí Brno pět bodů, Jihlava je s 11 body devátá. V nevýrazných výkonech pokračovala exligová Příbram, která prohrála s Vyškovem 1:4 a patří ji s osmi body 14. místo.

Líšeň chtěla zapomenout na středeční porážku z domácího poháru s pražskou Spartou (0:3). Po 35 minutách hry však prohrávala po Selnarově přesné ráně. Domácí odpověděli o dvě minuty později zásluhou Jeřábkovy pohotové dorážky.

Brněnský celek soupeře po přestávce zatlačil a Jihlavu několikrát podržel brankář Vejmola. Ve druhé minutě nastaveného času však zahrál v pokutovém území Svoboda rukou a z nařízené penalty rozhodl Silný. Šlo o jeho pátou branku v ročníku.

Příbram chtěla navázat na poslední soutěžní vítězství na hřišti pražské Dukly (3:2) a v utkání s Vyškovem šla do vedení ve 23. minutě po Dedičově trefě. Hosté však ještě do přestávky Fofanovou zásluhou vyrovnali a ve druhé půli strhli duel dvěma góly mezi 53. a 57. minutou na svou stranu. Nejprve se prosadil Jambor a po něm opět Fofana. Konečný stav zpečetil v nastaveném čase střídající Vintr.

Příbram tak ve druhé lize vyhrála jen jeden z posledních osmi zápasů. Vyškov naopak získal z posledních čtyř duelů devět bodů a je desátý.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 9. kolo:

Líšeň - Jihlava 2:1 (1:1)
Branky:
37. Jeřábek, 90.+3 Silný z pen. - 35. Selnar. Rozhodčí: Batík - Pečenka, Slavíček. ŽK: Matocha, Pašek, Kučera (všichni Líšeň). Diváci: 523.

Příbram - Vyškov 1:4 (1:1)
Branky:
23. Dedič - 37. a 57. Fofana, 53. Jambor, 90.+3 Vintr. Rozhodčí: Hanousek - Pochylý, Melichar. ŽK: Halinský, Procházka, Zorvan, Dedič - Krška, Slaměna, Fofana, Vintr. Diváci: 560.

1. Brno 11 8 2 1 24:11 26
2. Prostějov 11 6 1 4 13:15 19
3. Varnsdorf 10 5 3 2 20:13 18
4. Sparta B 10 6 0 4 19:14 18
5. Líšeň 10 5 3 2 16:11 18
6. Vlašim 11 5 2 4 22:16 17
7. Dukla 10 5 2 3 16:12 17
8. Táborsko 10 5 1 4 11:10 16