Příbram se dál topí v krizi. Padla s Vyškovem 1:4, Líšeň přehrála Jihlavu

Autor: ČTK, ros
0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Fotbalisté Líšně zvítězili v domácím utkání 9. kola druhé ligy nad Jihlavou 2:1 a jsou se 17 body v neúplné tabulce čtvrtí o skóre za Duklou Praha. O čtvrté druholigové výhře Líšně za sebou rozhodl ve třetí minutě nastaveného času z penalty Jan Silný. Svěřenci trenéra Leoše Kalvody ztrácejí na vedoucí Brno pět bodů, Jihlava je s 11 body devátá. V nevýrazných výkonech pokračovala exligová Příbram, která prohrála s Vyškovem 1:4 a patří ji s osmi body 14. místo.

Líšeň chtěla zapomenout na středeční porážku z domácího poháru s pražskou Spartou (0:3). Po 35 minutách hry však prohrávala po Selnarově přesné ráně. Domácí odpověděli o dvě minuty později zásluhou Jeřábkovy pohotové dorážky.

Brněnský celek soupeře po přestávce zatlačil a Jihlavu několikrát podržel brankář Vejmola. Ve druhé minutě nastaveného času však zahrál v pokutovém území Svoboda rukou a z nařízené penalty rozhodl Silný. Šlo o jeho pátou branku v ročníku.

Příbram chtěla navázat na poslední soutěžní vítězství na hřišti pražské Dukly (3:2) a v utkání s Vyškovem šla do vedení ve 23. minutě po Dedičově trefě. Hosté však ještě do přestávky Fofanovou zásluhou vyrovnali a ve druhé půli strhli duel dvěma góly mezi 53. a 57. minutou na svou stranu. Nejprve se prosadil Jambor a po něm opět Fofana. Konečný stav zpečetil v nastaveném čase střídající Vintr.

Příbram tak ve druhé lize vyhrála jen jeden z posledních osmi zápasů. Vyškov naopak získal z posledních čtyř duelů devět bodů a je desátý.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 9. kolo:

Líšeň - Jihlava 2:1 (1:1)
Branky:
37. Jeřábek, 90.+3 Silný z pen. - 35. Selnar. Rozhodčí: Batík - Pečenka, Slavíček. ŽK: Matocha, Pašek, Kučera (všichni Líšeň). Diváci: 523.

Příbram - Vyškov 1:4 (1:1)
Branky:
23. Dedič - 37. a 57. Fofana, 53. Jambor, 90.+3 Vintr. Rozhodčí: Hanousek - Pochylý, Melichar. ŽK: Halinský, Procházka, Zorvan, Dedič - Krška, Slaměna, Fofana, Vintr. Diváci: 560.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40