Michal Koštuřík
15. ledna 2022 • 13:45

Líšeň a postup? Žádný tlak, říká trenér. Jsme skromný klub, z práce na trénink

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Češi v zahraničí: GRANDE Barák! Další gól Schicka, Drchalova premiéra
SESTŘIH UFC: Kattar vs. Chikadze. Američan vyhrál bitvu na body
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nesestoupit, stabilizovat se ve druhé lize. Cíl, který mu dal po příchodu šéf klubu Karel Hladiš, povýšil Milan Valachovič (54) na boj o postup do nejvyšší soutěže. V minulé sezoně i v této. „Zázrak“ z Líšně žije dál, baráž je reálnou vidinou. „Kluci jdou z práce na trénink a nemají čas vymýšlet chujoviny,“ popisuje trenér kouzlo malého klubu s velkými výsledky.Máš nabídku z první ligy? Jdi za snem a hodně štěstí! V Líšni nikoho nedrží na sílu, v zimě klub bez problémů uvolnil klíčové postavy Jakuba Kučeru (Hradec Králové) a Jana Silného (Jablonec). Trenér Milan Valachovič z toho nedělá vědu. „Počítali jsme, že se to stát může. Když hrajeme dva roky po sobě dobře a nahoře, někdo nás sleduje,“ přijímá oslabení s nadhledem.

Na rovinu, máte v hlavě baráž?
„Určitě nejsme nikam tlačeni. Jdeme na zápas a chceme ho vyhrát. A když se vám to daří, body se sčítají. Je to jednoduché. (úsměv) Žádné dlouhodobé cíle si nestavíme. Myslím, že i letos by se nám měly vyhnout starosti se záchranou. Víte, když Líšeň postoupila do druhé ligy, byly podmínky pro hráče nastavené tak, že by se mohlo i sestoupit. Etablovat se v soutěži bylo přání. Zatím se to daří, už čtvrtým rokem.“

Ale každý člověk by měl mít co nejvyšší ambice, ne?
„Máme je, jsme ambiciózní. Samozřejmě chceme být první, co nejlepší. Ale přehnaně o tom nemluvíme a nedáváme to najevo. Snažíme se profilovat jako skromnější klub bez velkohubých prohlášení.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud