Vyškov gólem v nastavení porazil Příbram, Žižkov po obratu prohrál

Autor: ČTK, krm
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Vyškova na úvod nové druholigové sezony porazili Příbram 2:1. Souboj účastníků červnové baráže o nejvyšší soutěž rozhodl v nastaveném čase střídající Djibril Fandjé Touré. Oba nováčci na úvod venku prohráli. Žižkov podlehl Prostějovu 1:2 a Kroměříž utrpěla porážku 0:1 s Táborskem.

Vyškov v Drnovicích poslal do vedení ve 27. minutě Souaré. Nejlepší střelec minulého ročníku Wágner sice krátce po změně stran vyrovnal, ale těsně před koncem vstřelil vítězný gól Touré. Příbrami nepomohl k bodům ani navrátilec Josef Hušbauer.

Žižkov začal v Olomouci lépe, na Proškovu úvodní trefu ze 13. minuty ale ještě do přestávky odpověděl Bartolomeu. Prostějovský obrat poté dokonal v 88. minutě Elbel.

Táborsku zařídil výhru Dordič brankou z osmé minuty. Přes šance na obou stranách už se skóre nezměnilo. Kroměřížskému nováčkovi zkomplikoval situaci Vyhlíd svým vyloučením z 60. minuty.

Chrudim doma hrála bez branek s Líšní a navázala na uplynulou sezonu, v níž byla s 15 nerozhodnými výsledky remízovým „králem“ druhé ligy.

1. kolo druhé fotbalové ligy:

Prostějov - Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 37. Bartolomeu, 88. Elbel - 13. Prošek. Rozhodčí: Ulrich - Vodrážka, Arnošt. ŽK: Spáčil, Elbel, Koudelka, Bolf - Petrák, Muleme. Diváci: 520.

Vyškov - Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 27. Souaré, 90.+2 Touré - 52. Wágner. Rozhodčí: Krejsa - Hádek, Šafránková. ŽK: Lahodný, Mafwenta, Ilko - Fišl, Dudl, Matoušek. Diváci: 860.

Chrudim - Líšeň 0:0
Rozhodčí: Zaoral - Hurych, Dohnálek. ŽK: Míka - Černín, Matocha. Diváci: 1065.

Táborsko - Kroměříž 1:0 (1:0)
Branka: 8. Dordič. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Novák. ŽK: Bláha, Pastornický - Jeleček. ČK: 60. Vyhlíd (Kroměříž). Diváci: 1039.