Posílené béčko Sparty neudrželo náskok. Brno padlo, obrat Žižkova

4
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Vyškova, Jihlavy a Táborska i ve třetím kole druhé ligy zvítězili. Všechny tři dosud stoprocentní týmy dnes navíc vyhrály minimálně tříbrankovým rozdílem. Vyškov v domácím drnovickém azylu rozdrtil nováčka soutěže Kroměříž 5:1, Jihlava přestřílela olomouckou rezervu 6:3 a Táborsko zvítězilo v Chrudimi 3:0. Ve šlágru vloženého kola Brno doma podlehlo Dukle Praha 0:2 a po sestupu z ligy podruhé ze tří zápasů ztratilo. První body v sezoně získaly Sparta B a druhý z nováčků jiný pražský klub Žižkov. Za sparťanské „béčko“ nastoupil poprvé v rudém dresu James Gomez, čerstvá posila Pražanů.

Vyškov, který v minulé sezoně hrál baráž o nejvyšší soutěž, si drží formu. Moravský celek proti Kroměříži nakročil za další výhrou dvěma góly už v úvodních devíti minutách, v závěru zápasu se pak dvakrát trefil střídající Vintr. Hosté coby nováček mají po třech kolech tři body.

V Jihlavě padlo nezvykle devět branek, a to ještě olomoucký Vepřek neproměnil penaltu. Domácí Selnar se krátce předtím z pokutového kopu také neprosadil, ale skóroval z dorážky. Dvě branky si v prvním poločase připsal útočník z Trinidadu a Tobaga Araujo.

Stoprocentní bilanci se udrželo také Táborsko. Jihočeský celek s přehledem zvítězil v Chrudimi a pomohly mu k tomu i dva góly Srba Dordiče, který s čtyřmi trefami vede střeleckou tabulku soutěže. Domácí Východočeši po předchozích dvou remízách poprvé nebodovali.

Po sestupu z nejvyšší soutěže se nedaří Brnu. Největší favorit druhé ligy nestačil na dalšího z aspirantů na postup Duklu a doma po úvodní remíze i napodruhé ztratil. Pražský tým poslal před více než třemi tisícovkami diváků do vedení Štěpán Šebrle, syn olympijského vítěze v desetiboji, pojistku přidal v 70. minutě Matějka.

Žádné z mužstev po třech kolech už není bez bodu. Nováček ze Žižkova sice pod televizním vysílačem prohrával s Líšní od 21. minuty po Čermákově penaltě 0:1, ale po změně stran třemi góly otočil stav a zvítězil 3:1. „Béčko“ Sparty po úvodních dvou porážkách sahalo proti Prostějovu po třech bodech, ale domácí ve svém azylu v olomouckých Holicích v závěru dotáhli ztrátu 1:3 a remizovali 3:3. Pražané měli k dispozici několik posil z prvního týmu, ke Gambijci Gomezovi se přidali Jakub Pešek a Matěj Ryneš. Celá trojice byla stažena v 65. minutě za stavu 2:1 pro Spartu.

Příbram potvrdila předchozí vítězství na Žižkově a doma udolala Opavu 1:0. V 74. minutě rozhodl Nečas, jenž zařídil celku od Litavky tři body i minule. Ve zbylém utkání Vlašim hrála ve Varnsdorfu po přestřelce smírně 3:3 a také ve třetím kole remizovala.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 3. kolo:

Prostějov - Sparta Praha B 3:3 (1:2)
Branky: 39. a 82. Malec, 88. Gabriš - 3. Kaštánek, 12. Schánělec, 81. Mokrovics. Rozhodčí: Kvítek - Kříž, Matoušek. ŽK: Koudelka - Gomez. Diváci: 720.

Brno - Dukla Praha 0:2 (0:1)
Branky: 34. Šebrle, 70. Matějka. Rozhodčí: Orel - Hájek, Šimáček. ŽK: Řezníček, Hamza - Peterka, Hašek, Ullman. Diváci: 3203.

Příbram - Opava 1:0 (0:0)
Branka: 74. Nečas. Rozhodčí: Rouček - Machač, Ježek. ŽK: Ondráček, Haitl (oba Opava). Diváci: 916.

Chrudim - Táborsko 0:3 (0:1)
Branky: 50. a 86. z pen. Dordič, 20. Varačka. Rozhodčí: Machálek - Antoníček, Žurovec. ŽK: Floder (Chrudim). Diváci: 980.

Viktoria Žižkov - Líšeň 3:1 (0:1)
Branky: 50. Voltr, 56. Muleme, 90.+1 Finěk - 21. Čermák z pen. Rozhodčí: Pechanec - Vlček, Vyhnanovský. ŽK: Richter - Jeřábek, Sokol, Pašek, Raab. Diváci: 1057.

Vyškov - Kroměříž 5:1 (2:0)
Branky: 82. a 87. Vintr, 2. Diallo, 9. Souaré, 71. Štěpánek - 84. Dočkal. Rozhodčí: Volek - Caletka, Mikeska. ŽK: Matoušek (Kroměříž). Diváci: 1050.

Jihlava - Olomouc B 6:3 (3:2)
Branky: 18. a 44. Araujo, 2. Fila, 60. Selnar, 68. Lacko, 89. Tall - 40. Langer, 45. Šíp, 90.+3 Mikulenka. Rozhodčí: Julínek - Hurych, Pospíšil. ŽK: Trefil, Langer, Mikulenka (všichni Olomouc). Diváci: 607.

Varnsdorf - Vlašim 3:3 (2:1)
Branky: 33. vlastní Labík, 38. Gembický, 77. Firbacher - 4. Singhateh, 60. Breda, 87. Labík. Rozhodčí: Starý - Slavíček, Arnošt. ŽK: Švanda, Firbacher - Singhateh, Nogha, Kričfaluši, Solomon. Diváci: 425.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
7. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33
8. Opava 25 9 6 10 27:29 33