Autor: ČTK, krm
1
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

Fotbalisté Vyškova v přímém souboji o první místo v druhé lize porazili v 16. kole pražskou Duklu 2:0 a přezimují v čele tabulky. Brno doma podlehlo olomouckému B-týmu 0:1. Chrudim zdolala Vlašim 1:0 a nováček Kroměříž stejným poměrem zvítězila na hřišti Prostějova.

Vyškov proti Pražanům rozhodl o výhře už v prvním poločase, kdy se trefili Bayo a Štěpánek. Domácí zvítězili po dvou kolech a na druhou Duklu mají čtyřbodový náskok. Dejvický celek nevyhrál podruhé za sebou.

Zápas Brna s rezervou Olomouce směřovalo k bezbrankové remíze, v 82. minutě se však prosadil Fiala. Zbrojovka nenavázala na minulé dvě výhry, před vlastními diváky prohrála třetí z posledních čtyř duelů a zůstala šestá. Sigma zvítězila ve třetím z minulých čtyř kol a je jedenáctá.

Plný bodový zisk Chrudimi v utkání s Vlašimí zařídil v úvodním dějství Kesner. Východočeši vyhráli třetí kolo po sobě a posunuli se před dnešního soupeře na sedmé místo. Vlašim čeká na vítězství čtyři kola.

Souboj Prostějova s Kroměříží rozhodl v deváté minutě Marek Jaroň, který nastoupil proti svému dvojčeti Petrovi. Hanácká Slavia zvítězila po čtyřech kolech a je jedenáctá, Prostějov je v neúplné tabulce na první nesestupové příčce.

16. kolo druhé fotbalové ligy:

Prostějov - Kroměříž 0:1 (0:1)
Branka: 9. M. Jaroň. Rozhodčí: Adámková - Kotík, Mikeska. ŽK: P. Jaroň, Šimek, Gabriš, Malec, Mazura (trenér) - Houser, Cupák, Matoušek. Diváci: 320.

Vyškov - Dukla Praha 2:0 (2:0)
Branky: 25. Bayo, 39. Štěpánek. Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Hádek. ŽK: Eneme, Ilko, Musa - Peterka. Diváci: 1211.

Chrudim - Vlašim 1:0 (1:0)
Branka: 24. Kesner. Rozhodčí: Klíma - Novák, Lakomý. ŽK: Huf, Bauer, Řezníček - Kričfaluši, Nogha, Hyský (trenér), Labík. Diváci: 588.

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc B 0:1 (0:0)
Branka: 82. Fiala. Rozhodčí: Dorušák - Pospíšil, Pochylý. ŽK: Pachlopník, Řezníček, Endl, Koželuh - Šíp, Fiala. Diváci: 3026.

1

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.