Zbrojovka v krizi, padla s posledním. Bednářova vítězná premiéra s Příbramí

7
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Dukly podlehli doma v 21. kole druhé ligy Příbrami 1:2, přestože vedli. Náskok Pražanů v čele tabulky se v neděli může ztenčit na jediný bod. Táborsko si poradilo s Varnsdorfem 4:1 a je třetí. Čtvrtá Chrudim zdolala doma po obratu 2:1 Jihlavu. Brno doma podlehlo Prostějovu 1:2 po gólu z penalty v nastaveném čase.

Na lavičce Dukly zatím nechyběl trenér Petr Rada, který dostal od disciplinární komise za rasistickou urážku osmiměsíční trest, ale verdikt je zatím nepravomocný, neboť se proti němu odvolal.

Jeho svěřenci skórovali v 49. minutě zásluhou Moulise. Středočeši, které poprvé z pozice hlavního trenéra vedl Bednář místo ve čtvrtek odvolaného Krejčího, srovnali o tři minuty později díky Senegalci Fallovi. Obrat dokonal střídající Coňk.

Dukla prohrála po sérii tří výher a stále vede tabulku o čtyři body před Vyškovem, jenž se v neděli představí na hřišti sparťanského B-týmu. Příbram vyhrála druhé z posledních tří kol a z šesté pozice ztrácí tři body na třetí Chrudim, jíž patří poslední barážová příčka.

Táborsku zařídil proti Varnsdorfu dvoubrankové vedení v rozmezí 24. až 25. minuty Svatek. Po změně stran se prosadil Kateřiňák, za hosty snížil Hodek a konečný výsledek stanovil Osmančík. Jihočeši bodovali i v pátém jarním kole a ztrácejí bod na Vyškov a pět bodů na Duklu. Varnsdorf zůstal předposlední.

Prostějov se na hřišti brněnské Zbrojovky dostal do vedení v závěru úvodního dějství díky Jaroňovi. Krátce po změně stran domácí kapitán Řezníček neproměnil penaltu, za dalších pět minut ale srovnal Alijagič. V nastavení však zařídil hostům vítězství z pokutového kopu opět Jaroň. Prostějov sice zůstal poslední, bodově se ale dotáhl na Kroměříž a na nesestupové pozice mu schází dva body. Zbrojovka nezvítězila v šestém kole po sobě a je osmá.

Líšeň vedla v Kroměříži po brance Čermáka, za nováčka soutěže srovnal Jaroň. Domácí Hanácká Slavia remizovala ve třetím z posledních čtyř kol a je předposlední, brněnský celek neprohrál počtvrté za sebou a patří mu sedmá příčka.

Jihlavu poslal v Chrudimi do vedení na konci prvního poločasu gólovou tečí Vedral, domácí ale skóre po přestávce otočili. Nejprve se prosadil ve třetím zápase po sobě Látal a v 66. minutě dokonal obrat hlavou Míka. Jihlava nevyhrála ani v pátém jarním utkání, celkem čeká na tříbodový zisk šest ligových duelů a je desátá.

Dukla Praha - Příbram 1:2 (0:0)
Branky: 49. Moulis - 52. Fall, 78. Coňk. Rozhodčí: Ratajová - Zoufalý, Radina. ŽK: Peterka, Jeřábek - Krch, Coňk, Andronikou. Diváci: 2214.

Chrudim - Jihlava 2:1 (0:1)
Branky: 51. Látal, 66. Míka - 38. Vedral. Rozhodčí: Kotala - Dresler, Bureš. ŽK: Míka, Látal, Skwarczek, Kutík - Chytrý, Lacko. Diváci: 1085.

Kroměříž - Líšeň 1:1 (0:1)
Branky: 71. Maroň - 7. Čermák. Rozhodčí: Zaoral - Lakomý, Malimánek. ŽK: Matoušek, Silný, Martinek - Čermák, Jeřábek, Dziuba, Jokovič, Otrísal. ČK: 90.+3 Jokovič (Líšeň). Diváci: 1056.

Táborsko - Varnsdorf 4:1 (2:0)
Branky: 24. a 25. Svatek, 58. Kateřiňák, 89. Osmančík - 84. Hodek. Rozhodčí: Hocek - Matoušek, Černoevič. ŽK: Polyák (Varnsdorf). Diváci: 911.

Zbrojovka Brno - Prostějov 1:2 (0:1)
Branky:
57. Alijagič - 42. a 90.+3 z pen. Jaroň. Rozhodčí: Starý - Cichra, Vyhnanovský. ŽK: Jambor, Nový, Pernica - Látal, Habusta, Koudelka, Bednár, Matoušek, Mucha. Diváci: 2200.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Sparta B 25 10 5 10 45:41 35
7. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
8. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33