Verdikt u Baroše disciplinárka odložila, Baník zvažuje protest | iSport.cz
Ondřej Škvor
23. května 2019 • 15:53

Verdikt u Baroše disciplinárka odložila, Baník zvažuje protest

TOP VIDEA
Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka? Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka?
INSIDER: Mají oslabené Češky šanci na medaili na ME v basketbalu? Kdo bude oporou? INSIDER: Mají oslabené Češky šanci na medaili na ME v basketbalu? Kdo bude oporou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Náhradník Milan Baroš opakovaně bouchnul pěstí do lavičky a poškodil ji. To všechno ze vzteku, že Slavia právě proměnila ve finále Mol Cupu proti jeho Baníku přísnou penaltu. Čtvrtý rozhodčí Jiří Houdek na to upozornil hlavní Petra Ardeleanua – a ten ho ze střídačky vyloučil. Jaké to bude mít následky, disciplinární komise na svém čtvrtečním zasedání nerozhodla. Čeká se, zda Baník podá protest, na což má klub čas do pátečního poledne.Na verdiktu disciplinární komise záleží, zda Baroš v sezoně dohrál. Baník čeká s určitostí ještě jeden zápas, v neděli v Plzni. A pokud se i po něm udrží na pátém místě, prodlouží si sezonu do 1. června, kdy se utká v zápase o Evropskou ligu s jedním z dvojice Mladá Boleslav/Zlín.

Za červenou kartu se automaticky stojí jeden zápas, pokud ovšem disciplinárka nerozhodne jinak. Jedním, nebo druhým směrem. „Hráč Baníku Milan Baroš má díky rozhodnutí na hrací ploše v podobě udělené červené karty automaticky zastavenou závodní činnost. Disciplinární komise však nemohla na dnešním zasedání rozhodnout, protože zástupci klubu sdělili, že vážně zvažují podání protestu, na který mají čas do pátečního poledne. Disciplinární komise je připravena rozhodnout i formou per rollam bezprostředně poté,“ vysvětlil v prohlášení předseda disciplinární komise Richard Baček.

Baroš tedy stále má šanci, že bude úplně omilostněný a stihne i zápas na západě Čech. „Přiznávám, že to pro mě je specifický případ. Opravdu zatím nevím, jak s tím naložíme. Upřímně mi přijde, že to rozhodnutí hlavního sudího bylo přísné,“ uvedl Baček pro iSport ještě před zasedáním komise.

SESTŘIH FINÁLE POHÁRU: Baník - Slavia 0:2. Sešívaní slaví double!

Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si trenér Baníku Páník

Dostat se do Ligy mistrů se Slavií by bylo nejvíc. Uvidíme, co se stane, řekl Souček

Policie na hřišti byla zbytečná. Ale udělali jsme z nich slalomové tyčky, usmívá se asistent Köstl

Slávističtí hráči probíhají policejním kordonem na děkovačku s fanoušky

Policejní zásahová jednotka hned po závěrečném hvizdu finále vtrhává na hrací plochu

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud