Spartě střelec Kweuke nechyběl, hrají bez něj Letenští lépe? | iSport.cz
Michal Petrák
6. října 2012 • 04:59

Spartě střelec Kweuke nechyběl, hrají bez něj Letenští lépe?

Autor: Michal Petrák, iSport.cz
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vypadalo to jako klíčová záležitost. V druhém vystoupení Sparty v Evropské lize chyběl v sestavě postrach ligových obran Leonard Kweuke. Letenští si však bez svého tahouna hravě poradili, španělského soupeře rozstříleli 3:1 a co víc; zdaleka to nebylo poprvé, kdy se jim bez kamerunského fotbalisty tak dařilo. Tak jak je to s nenahraditelností Leonarda Kweukeho?Potřetí v této sezoně dala Sparta víc než dvě branky. Paradoxní je, že dvakrát, včetně čtvrtečního večera, u toho nebyl Leonard Kweuke.

Trápila se, nedávala góly, pomalu se vkrádalo slovo krize. Najednou se však Sparta zvedla a parádním výkonem přejela španělského favorita. Přitom neměla v sestavě hráče, bez něhož si šlo její hru na začátku sezony jen těžko představit. Leonarda Kweukeho dokonale nahradil Bekim Balaj.Slovácko, České Budějovice, Athletic Bilbao. Třikrát v této sezoně nastřílela Sparta víc než dvě branky – a dvakrát u toho nebyl Kweuke. Vyvolává to hříšnou myšlenku: Jsou bez něj Letenští silnější?

Obránce Sparty Tomáš Zápotočný se raduje. Nastoupil v základní sestavě Sparty a gólem pomohl k výhře Letenských v Evropské lize nad Bilbaem 3:1Obránce Sparty Tomáš Zápotočný se raduje. Nastoupil v základní sestavě Sparty a gólem pomohl k výhře Letenských v Evropské lize nad Bilbaem 3:1Foto Barbora Reichová (Sport)


„Taky mi to přišlo na mysl. S Leem je naše hra trochu jiná, vzhledem k jeho neúčasti byla možná trochu pestřejší, možná trochu s větším pohybem,“ zamýšlí se sparťanský trenér Vítězslav Lavička. A rovnou si ze čtvrtečního vítězství v Evropské lize odnáší poznatek: „Je dobře, že máme k dispozici i typologicky jiné útočníky než Lea.“Hra Sparty proti Bilbau ukázala v porovnání se čtyřmi prohranými duely v řadě ostrý kontrast. Najednou byla plná pohybu, Letenští se dostávali do šancí, dali tři góly a Václav Kadlec trefil tyč. Albánec Balaj po své trefě přímo vyzařoval sebevědomí.

Sparťanská radost! Letenští fotbalisté uťali sérii čtyř porážek v řadě, když vyhráli v Evropské lize nad Bilbaem. Obránce Tomáš Zápotočný se běžel radovat s trenérem Vítězslavem Lavičkou.Sparťanská radost! Letenští fotbalisté uťali sérii čtyř porážek v řadě, když vyhráli v Evropské lize nad Bilbaem. Obránce Tomáš Zápotočný se běžel radovat s trenérem Vítězslavem Lavičkou.Foto Barbora Reichová (Sport)

„Bekim je trochu jiný než Leo, ale ukázal svou platnost pro tým. A celkový výsledek tomu dal za pravdu. To ale neříkám s tím, že bychom Lea chtěli nějak odsunout. Jsem přesvědčený, že ho ještě budeme potřebovat, že nám ještě pomůže,“ stojí Lavička pevně na straně kamerunského střelce.

- Co si o (ne)nahraditelnosti Kweukeho myslí Miroslav Soukup

- Jak se na zápas s Bilbaem dívá kouč Sparty Vítězslav Lavička

- Rozhovor s Vítězslavem Lavičkou o oslavách Sparty

Tyto a další zajímavosti o vystoupení Sparty v Evropské lize proti Bilbau čtěte v dnešním vydání deníku Sport.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud