8. března 2013 • 08:50

ZNÁMKOVÁNÍ Plzně: Jediný vynikal Kozáčik, zklamal Ďuriš

Autor: Robert Neumann, iSport.cz
0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Poprvé v pohárové sezoně prohráli na domácím hřišti. V duelu s Fenerbahce Istanbul sami hráči uznali, že to nebylo úplně ono. Západočeši v první utkání osmifinále Evropské ligy prohráli 0:1. Jak hodnotil výkony jednotlivých aktérů redaktor Sportu?

Skvělý výkon Matúše Kozáčika se stal základem vítězství Plzně nad Atlétikem Madrid Skvělý výkon Matúše Kozáčika se stal základem vítězství Plzně nad Atlétikem MadridFoto Pavel Mazáč (Sport)
Matúš KOZÁČIK
S Neapolí tým držel, dlouho i včera s Fenerbahce. Po přestávce zneškodnil pumelici Sowa, pak i hlavičku stejného hráče, jenže na dorážku Webóa neměl šanci.
7
1554440:i_tall_thumb:true:true:true František RAJTORAL
Po delší době se vrátil do obrany, jel však podle zaběhlých ofenzivních not. Někdy ale riskoval až příliš. Škoda že ve velké šanci trefil břevno.
5
1554434:i_tall_thumb:true:true:true Marián ČIŠOVSKÝ
Jednou defenzivě zle zavařil pokaženou rozehrávkou na střed hřiště, mnohokrát však míč zdařile vyvezl.
5
1554435:i_tall_thumb:true:true:true Václav PROCHÁZKA
S kolegou Čišovským se dobře doplňovali, spolupráce klapala. Ovšem dorážejícího Webóa bohužel neuhlídali.
5
1554433:i_tall_thumb:true:true:true Radim ŘEZNÍK
„Vzal“ za vykartovaného Limberského levý kraj obrany, nic nového to však pro něj nebylo. V defenzivě byl bezchybný, dobře zachytával náběhy.
6
1554438:i_tall_thumb:true:true:true Vladimír DARIDA
Proti Neapoli exceloval, s Fenerbahce tolik vidět nebyl. Byl sice neustále ve hře, jezdil jako „pila“, měl však až příliš velké procento zkažených přihrávek.
5
1554439:i_tall_thumb:true:true:true Pavel HORVÁTH
Obětoval se pro tým, šel do boje, ačkoli se stále nezbavil virózy. Dostal se ke dvěma střelám, skončily nad.
5
Ofenzivní hráč Plzně, slovenský reprezentant Michal Ďuriš Ofenzivní hráč Plzně, slovenský reprezentant Michal ĎurišFoto Jaroslav Legner Sport
Michal Ďuriš
Nebylo to ono. Zatímco proti Baníku alternoval ve středu, včera napravo. Před přestávkou spálil velkou šanci.
4
1554441:i_tall_thumb:true:true:true Daniel KOLÁŘ
Zase toho spoustu oběhal, příliš míčů ale tentokrát neměl. Příležitost nepřipravil, ani se v ní neobjevil.
5
1554442:i_tall_thumb:true:true:true Jan KOVAŘÍK
K výpadům po křídle se nedostával jako obvykle, nebezpečný centr, který umí dát, od něj před branku nepřilétl.
5
1554443:i_tall_thumb:true:true:true Marek BAKOŠ
Bojoval, dřel jako vždy, v první půli se dostal ke hlavičce po přímém kopu, šla vedle. Po přestávce se k zakončení nedostal.
5
1554444:i_tall_thumb:true:true:true

Stanislav TECL
Po hodině vystřídal Bakoše, s Neapolí dvakrát udeřil, včera k tomu neměl příležitost, ve druhém poločase se Viktoria spíš bránila.

5
Pozn: nejnižší známka – 1, nejvyšší – 10

Vladimír Darida neztrácí po prvním zápase s Fenerbahce (0:1) optimismus. Stále věří v postup Plzně.