Fotbalisté Karagandy nakonec ovci před LM ve Skotsku neobětují

Fotbalisté Karagandy tentokrát ovci nechají žít.
Fotbalisté Karagandy tentokrát ovci nechají žít.Zdroj: Koláž iSport.cz
ČTK
Evropská liga
Začít diskusi (0)

Fotbalisté Šachťoru Karaganda nakonec před dnešní odvetou závěrečného předkola Ligy mistrů na hřišti Celticu Glasgow ovci neobětují. Trenér Viktor Kumykov sice o rituálu, který kazašskému týmu před týdnem v domácím utkání pomohl k výhře 2:0, uvažoval, podle skotského celku však šlo jen o nedorozumění.

"K ničemu takovému rozhodně nedojde," citoval server BBC mluvčího Celticu. "Mluvili jsme ze zástupci Šachťoru a ti nám jasně řekli, že něco takového určitě nemají v úmyslu," dodal.

Karaganda nechala před úvodním zápasem proti Celticu přímo na hřišti v Astaně za dohledu duchovního rituálně podříznout ovci. Oběť si údajně vyžádali sami hráči pro štěstí, které jim skutečně přinesla. Šachťor se tak může stát prvním kazašským týmem v historii v základní skupině Ligy mistrů.

Rituál však neunikl pozornosti organizace pro etické zacházení se zvířaty PETA, která vyzvala evropskou fotbalovou unii UEFA, aby podobné krvavé obřady zakázala. K ničemu takovému ale zatím oficiálně nedošlo.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů