Karel Häring
27. srpna 2015 • 12:13

Plzeň chce vstřelit gól. Venku se jí to pravidelně daří už čtyři roky

Plzeň se chystá na odvetu
TOP VIDEA
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z NOVÉHO SADU | Vezou si velmi dobrý, tříbrankový náskok. Ale zároveň počítají s tím, že to domácí Vojvodina v odvetě play off Evropské ligy ještě nezabalila a zkusí v úvodu duel zdramatizovat. Proto hráči Viktorie Plzeň chtějí vstřelit gól, který by domácí postavil před krajně složitou situaci: nastřílet pět branek.„Plzeň je stavěná na útočný fotbal, proto budeme na mužstvo působit tak, abychom se snažili hrát náš fotbal. Několikrát už bylo řečeno, že chceme vstřelit branku. Pokud se to podaří, věřím, že to zvládneme,“ vyprávěl trenér Karel Krejčí ve skromných útrobách stadionu Vojvodiny.

Vedle něj předtím za stolem seděl David Limberský, kapitán týmu, který patří k těm, jenž pamatují i první pohárové zkušenosti z léta 2010, kdy Viktoria zkoušela překvapit Besiktas. Po domácí remíze 1:1 (na Letné), prohrála v Istanbulu 0:3.

To bylo zároveň naposledy, kdy západočeský klub neskóroval v rámci předkol na hřišti soupeře. V následujících jedenácti duelech to minimálně jednou dokázal. A Limberský doufá v prodloužení série. „Věřím, že máme kvalitní, ofenzivní tým, který je tady schopen skórovat,“ prohlásil.

„Víme, jaký výsledek jsme uhráli doma. Nepřijeli jsme nic bránit, naopak bychom chtěli vstřelit gól, který by dodal klid,“ uvedl před večerním tréninkem.

Na tiskové konferenci dostal Limberský otázku, jestli budou trénovat i pokutové kopy. „Ne,“ odpověděl stroze. Pak svou reakci rozšířil o doplněk, že Viktoria má dobré exekutory a nepotřebuje je každý den pilovat.

Ligové statistiky by s ním asi nesouhlasily, nicméně pokud kapitán a jeho tým dokáže prodloužit svou gólovou sérii, na penalty nedojde. A Plzeň si na 99 procent zajistí postup do skupiny Evropské ligy.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze