Fotbalisté Sparty neodehráli na úvod Evropské ligy ideální zápas, ale na půdě Asterasu Tripolis mohli přeci jen vyhrát 2:1. V nastaveném čase už se radovali po hlavičce Davida Lafaty, jenže sudí jeho gól kvůli údajnému faulu ve vápně neuznal. Jeho výrok rozzuřil nejen sparťany, ale na Twitteru se nad ním pozastavil třeba i bývalý hráč Liberce či Boleslavi Jiří Štajner.
„Slušnej zářez ACS, je vidět, že Damková má velký vliv…“ okomentoval dramatickou situaci v závěru duelu Sparty v Tripolisu na svém twitterovém účtu Jiří Štajner. Letenští v nastaveném čase zatlačili soupeře do vápna a po Dočkalově rohu poslal Lafata hlavou míč do prázdné branky.
Slusnej zarez ACS je videt, ze Damkova ma velky vliv...
— stajny24 (@stajny24) September 17, 2015
Už se běžel radovat, jenže zaúřadoval chorvatský sudí Marijo Strahonja, jenž odpískal nedovolený zákrok Ladislava Krejčího na brankáře, který ale nikdo jiný neviděl. Sparťané se na něho sesypali jako vosy, ale nebylo jim to nic platné – z Řecka tak vezou jen vydřený bod.
„Nevím, co viděl pan rozhodčí, já ale určitě nefauloval,“ tvrdil bezprostředně po zápase Mario Holek. „Naprosto regulérní gól,“ měl jasno i kouč Zdeněk Ščasný. „Můžeme si o tom zápase myslet, co chceme, ale měli jsme vyhrát,“ dodal s tím, že sudí Spartu obral dokonce o dvě branky. „Už gól, který jsme dali v první půli, byl z mého pohledu regulérní,“ uvedl Ščasný.
"Vůbec nevím, co rozhodčí písknul. Stál jsem u brankáře, Bořek (Dočkal) kopnul roh, gólman do mě strčil, já udělal dva kroky dopředu, Keny (Fatai) to prodloužil, Lafi dal gól, pět vteřin a rozhodčí písknul faul. Ptali jsme se ho, co písknul, a nic neřekl. Nevím, co k tomu říct. Já tam žádný faul neviděl, rozhodčí jo..." smutnil i Ladislav Krejčí.