Frýdka chválil trenér Schalke. To mě ještě víc nadchne, věří sparťan | iSport.cz
Tomáš Podvín
21. října 2015 • 19:16

Frýdka chválil trenér Schalke. To mě ještě víc nadchne, věří sparťan

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
Zákrok na Ševčíka jsem vyhodnotil blbě, ale už to nezměním, říká Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z GELSENKIRCHENU | Od letního přestupu do Sparty patří ke klíčovým hráčům týmu, jiné to není ani před zápasem Evropské ligy na půdě Schalke 04. Obránce či záložník Martin Frýdek ale nelétá hlavou v oblacích a chce hlavně odevzdat maximum na hřišti. Přesto ho jedna pochvala potěšila. V superlativech o něm totiž mluvil trenér německého favorita André Breitenreiter.„Hraje skutečně výborně,“ chválil kouč Schalke před utkáním se Spartou Martina Frýdka. „Snažím se jít zápas od zápasu a chci vždy odevzdat 100 %. Budu to tak dělat dál, tahle pochvala mě k tomu ještě více nadchne. Jsem za to rád,“ reagoval sparťanský fotbalista.

Zápas se Schalke bude pro všechny sparťany zvláštní, poprvé v této sezoně totiž z lavičky neuslyší hlas trenéra Zdeňka Ščasného. Ten bude kvůli trestu za kritiku sudích jen na tribuně. „Zatím trenéra máme, příprava probíhala normálně. Na hřišti chceme vždy odvést maximum, ať už tam trenér je, nebo ne,“ neviděl v tom Frýdek problém.

Trénink Sparty před čtvrtečním duelem Evropské ligy na stadionu Schalke 04.
Trénink Sparty před čtvrtečním duelem Evropské ligy na stadionu Schalke 04.

Všechny sparťanské příznivce pak jistě těší fakt, že se po turbulentním začátku sezony stabilizovala obrana. V té nyní patří Frýdkovi post levého obránce.

„Ustálilo se to, ale myslím, že jsme se taky potřebovali sehrát. Přišli noví hráči, museli jsme si na to zvyknout. Ještě to není dokonalé, ale už to je lepší a ještě bude,“ věřil třiadvacetiletý hráč.

Frýdek, kterého bude přímo na stadionu sledovat jeho otec, tvrdí, že zápas se Schalke bude pro něj speciální. „Zřejmě to bude největší zápas kariéry a doufám, že bude i vítězný. Myslím, že jsem již odehrál utkání se stejně kvalitními soupeři, ale na takovém stadionu jsem ještě nehrál.“

Sparťanská opora prozradila i svůj dlouhodobý cíl. „V Německu jsem díky tátovi, který tu hrál, prožil část dětství. Chodil jsem sem do školky i školy. A jednou bych se sem i rád vrátil,“ tvrdil Frýdek. „Ale to je zatím hodně předčasné. Teď chci týmu odevzdat maximum. Proti Schalke bereme jakoukoliv výhru,“ zakončil sebevědomě.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud