10. prosince 2015 • 23:04

Pavelka: Že porazíme Marseille, jsme věřili víc, než bylo zdrávo

Autor: ,
Pavelka: Z pověrčivosti jsem nechal penaltu Bakošovi
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Plzeň - Třinec: Jakub Pour zakončil na vyrážečku Hrubce, 2:1 Plzeň - Třinec: Jakub Pour zakončil na vyrážečku Hrubce, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kapitán libereckých fotbalistů David Pavelka měl po prohře 2:4 s Marseille smíšené pocity. Mrzelo ho, že Severočeši nezvládli přímý souboj o postup do jarního play off Evropské ligy, na druhou stranu ale podle něj mohou být pyšní na to, co na podzim v pohárech dokázali."Samozřejmě nás trošku mrzí ta tečka, protože po dlouhé době jsme opravdu cítili, že celé město žije tím posledním zápasem. Byla spousta akcí, spousta zdravic, podpory. Z toho pohledu jsme možná věřili ve víc, než bylo zdrávo a než bylo reálné," řekl novinářům Pavelka.

"Chtěli jsme, bohužel to nevyšlo. Myslím ale, že můžeme být celkově pyšní na to, co jsme tady za ten půlrok odvedli. Jak celkově pro Liberec, pro celý kraj i pro český fotbal. Určitě jsme ostudu neudělali," dodal reprezentační záložník.

Tomáš Koubek inkasuje druhou branku v utkání
Tomáš Koubek inkasuje druhou branku v utkání

Litoval, že Liberec v prvním poločase inkasoval dva góly po zbytečných ztrátách ve středu pole a prohrával 0:2, na startu druhého dějství pak dokonce 0:3. "Chtěli jsme dneska hru trochu zjednodušit, ale bohužel jsme udělali chyby přesně v tom pásmu, kde jsme nechtěli. A byly z toho góly, mrzelo Pavelku.

V 75. minutě ještě Slovan zdramatizoval závěr, když po faulu na Pavelku snížil z penalty Marek Bakoš. "Myslím, že byla jasná. Samozřejmě v takovém zápase se penalty nekopou každý den, ale já jsem v tomhle dost pověrčivý, tak jsem to nechal Márovi," podotkl Pavelka.

Hned o minutu později Slovan snížil na 2:3 a k postupu potřeboval vstřelit ještě dvě branky. "V tu chvíli jsme samozřejmě věřili, věřili i lidi a bylo to vidět, jaká byla atmosféra. Bohužel ten náš tlak trochu utichnul. Někdy jsme se tam ani nedostali, protože to občas vypadalo, že nás tam rozhodčí nechtěl pustit. Pak Marseille zkušeně držela balon, prostřídali to a dostali jsme tečku na konci, po které bylo hotovo," dodal Pavelka.

Gólman Liberce Koubek: Marseille se dá porazit, ne porážet

Kouč Trpišovský: Proti Marseille jsme hráli zbytečně složitě

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze