18. července 2016 • 04:56

Ředitel Slavie o ataku fanoušků v Talinnu: Nehodláme to tolerovat

Autor:
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cestovali 1500 kilometrů vzdáleného Tallinnu, aby podpořili milovaný klub při návratu do evropských pohárů. Po závěrečném hvizdu je však ovládl vztek. Slavia prohrála s Levadií 1:3. Červenobílému kotli ruply nervy a s hráči si to nejen slovně vyříkali. „Bylo to absolutně přes čáru a nehodláme to tolerovat. Nikdo nemá právo kohokoli napadat,“ reagoval na klubových stránkách na incident z Tallinnu generální ředitel Martin Krob.K bezprostřední konfrontaci se těsně po utkání vyjádřil i záložník „sešívaných“ Jaromír Zmrhal. „Začali řvát a vyběhli proti nám. Pak se uklidnili a vyříkali jsme si to,“ popisoval 22letý fotbalista, co se na stadionu v Tallinnu dělo. „Už jsem to párkrát zažil, když se hrálo o záchranu,“ přiznal.

Vedení vršovického klubu ale s takovým chováním fanoušků zásadně nesouhlasí a ostře se proti němu vymezuje. „Chyběl zde jakýkoli respekt ke klubu a jeho hráčům a pro nás všechny, kteří s fanoušky velmi často komunikujeme a spolupracujeme, se jedná o obrovské zklamání,“ zkritizoval výbuch některých jedinců generální ředitel Martin Krob.

Smutní slávisté vydýchávali obrovské zklamání. V předkole Evropské ligy prohráli na hřišti Levadie Tallinn 1:3
Smutní slávisté vydýchávali obrovské zklamání. V předkole Evropské ligy prohráli na hřišti Levadie Tallinn 1:3

„Slyším nyní kolem omluvy typu „Fanoušci byli z porážky frustrovaní´. Frustraci chápu, ale ta nic neomlouvá,“ stojí dále v prohlášení na oficiálním klubovém webu. „Nevšiml jsem si, že by něco podobného předváděli příznivci českého národního týmu třeba po utkání s Tureckem na Euru, kde navíc porážka znamenala okamžité vyřazení,“ uvádí Krob.

Šanci na nápravu budou mít slávističtí fanoušci už ve čtvrtek, kdy je v plánu domácí odveta, ve které půjde „sešívaným“ o tolik toužený postup do 3. předkola Evropské ligy.

 „Věřím, že slávističtí fanoušci jsou dostatečně inteligentní a uvědomí si, že nikdo nemá právo kohokoli napadat. Kdo si myslí, že jej má, ten se opravdu zásadně plete,“ dodal Krob na závěr.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze