Tomáš Podvín
22. července 2016 • 05:00

Přestup už v hlavě nemám, hlásí Škoda. Uhrin za něj děkoval Tvrdíkovi

TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nechybělo mnoho a místo v Edenu by teď byl tisíce kilometrů daleko. Útočník Slavie Milan Škoda nicméně i přes dlouhá jednání do Číny nepřestoupil. A hned v prvním utkání v sešívaném dresu v nové sezoně naznačil, proč z toho měli fanoušci pražského klubu obrovskou radost.Trvalo deset minut, než si mohl celý Eden opět po několika týdnech zařvat: „Milaaaaan! Škodaaaa!“ Reprezentační útočník totiž zužitkoval přihrávku Gina van Kessela a otevřel skóre odvetného utkání s Levadií Tallinn. Slávisté mohli slavit tolik vytoužený první gól.

Radost museli mít i po zápase. V první řadě Slavia samozřejmě splnila povinnost, estonského soupeře porazila 2:0 a postoupila do 3. předkola Evropské ligy. Další dávku pozitivních emocí jim dal po utkání právě Škoda. Miláček publika totiž potvrdil, že už je v myšlenkách pouze ve Slavii.

720p 480p 360p 240p
Gól Slavie na 1:0 proti Lavadii Tallinn. Střílel Škoda, přihrál mu Van Kessel

„Přestup už v hlavě určitě nemám. Jednoznačně ne,“ vypálil bez váhání. Dlouhá jednání o odchodu do Číny už jsou evidentně pryč, stejně jako Škodova chuť zkusit něco nového. K setrvání ve Slavii navíc přispěla výjimečná nabídka, kterou od klubu kanonýr dostal. Jen za podpis údajně 15 milionů korun.

„Milana jsme udrželi díky panu Tvrdíkovi,“ připustil po utkání také trenér Slavie Dušan Uhrin. „Měl jsem s ním řadu pohovorů. Tím, že chtěl přestoupit, byl hodně roztěkaný. Podobně to měl Jarda Zmrhal, v podstatě nebyli hlavou tady. Panu Tvrdíkovi bych chtěl tímto poděkovat. Přece jen 17 gólů jako Milan dá málokdo,“ dodal.

Škoda už se místo historie dival do budoucnosti. „Postup je úleva, ale musíme se určitě zlepšit, aby to lépe vypadalo. Doufám, že si to sedne co nejdříve,“ řekl útočník, který nezapomněl na závěr pochválit slávistické fanoušky. Těch přišlo do Edenu necelých 15 tisíc.

„Samozřejmě to byla bomba, že lidé přišli v takovém počtu. Celý zápas nás povzbuzovali. Tohle jsme si hodně užili a myslím, že nám to i hodně pomohlo,“ tvrdil.

720p 480p 360p 240p
Škoda: Je to úleva, ale musíme se jako tým ještě zlepšit

Trenér Slavie Dušan Uhrin sleduje utkání s Levadií Tallinn
Trenér Slavie Dušan Uhrin sleduje utkání s Levadií Tallinn

720p 480p 360p 240p
Kenija slalomoval ve vápně, brankáře ale nepřekonal

720p 480p 360p 240p
Hušbauer nebezpečně vypálil, Lepmets jeho střelu vytáhl

Van Kessel: Nehrál jsem dobře, ale za gól a asistenci jsem rád

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze