Hynek Preisler
18. srpna 2016 • 11:11

Vedro? Nebude to žádná sranda, přiznal Coufal. Otazník visí nad Vůchem

TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KYPRU | Když včera večer obránce Liberce Vladimír Coufal při tréninku na dnešní první zápas play off Evropské ligy (19.00) na hřišti Larnaky okusil, v jakých klimatických podmínkách bude dnes se svými parťáky bojovat o základní skupinu, připustil, že to bude velmi náročné.  „Zpocený jsem dost, nebude to žádná sranda. Je to dost náročné, možná bych to přirovnal k Izraeli. I když tak hrozné to zase není,“ připomněl pravý obránce rok staré předkolo, kdy Severočeši vyhráli 3:0 na hřišti Kirjat Šmony a kde se museli popasovat s vysokými teplotami v nepříjemné kombinaci s vysokou vlhkostí vzduchu.

„Navíc čtvrtek má být nejteplejším dnem v týdnu. Ještě uvidíme, jaká bude vlhkost. Určitě to bude těžké, ale podmínky budou pro oba stejné. I když jsou na to zvyklí, myslím, že to pro ně také nebude příjemné,“ řekl.

AEK Larnaka před pěti lety na svém hřišti utavila Mladou Boleslav, vyhrála jasně 3:0 a poprvé ve své historii pak postoupila do základní skupiny. A horko tehdy hrálo významnou roli.

„Určitě máme lépe natrénováno, jsme mladší, takže bychom je měli přeběhat. V tom bychom měli mít výhodu. Máme v plánu je přeběhat po celý zápas, tak uvidíme, jestli se nám to podaří. Záleží, jak začneme, jestli budeme napadat nebo budeme v bloku,“ připustil Coufal s tím, že Larnaka je složená převážně ze španělských hráčů s bohatými zkušenostmi z La ligy, ale většině je již přes třicet let.  

Realizační tým Liberce však trápí zdravotní stav Egona Vůcha. Autor dvou gólů na hřišti Admiry v minulém kole nedokončil včerejší trénink kvůli svalovému zranění. A stále není jisté, zda bude moci nastoupit. Pravděpodobně se rozhodne až těsně před utkáním, které začíná dnes v 19 hodin středoevropského času.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze