Jonáš Bartoš
30. září 2016 • 07:35

Plzeň na Austrii brzdil talent z Baníku Stronati: Trošku jsme je vymazali

Reklama
TOP VIDEA
Pastrňák: Ještě mám pořád mezery. Dlouhodobá smlouva mi strašně pomohla Pastrňák: Ještě mám pořád mezery. Dlouhodobá smlouva mi strašně pomohla
Fotbalová liga v novém. Hlavní sponzor Fortuna, v logu dvojtečka Fotbalová liga v novém. Hlavní sponzor Fortuna, v logu dvojtečka
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RAKOUSKA | Poprvé v sezoně nakoukl do sestavy Austrie Vídeň a hned se dočkal pikantního duelu. Patrizio Stronati odehrál v obraně rakouského protivníka celé utkání proti Viktorii Plzeň (0:0), svůj part zvládl bez větších zaváhání. „Mohli jsme ho párkrát nachytat,“ řekl na adresu jednadvacetiletého talentu, který přestoupil do ciziny z Baníku Ostrava, západočeský útočník Tomáš Poznar.Stronati zamířil do Austrie v lednu 2015. Po podzimu v Baníku, kdy vynechal jediné ligové utkání, přijal výzvu z ciziny. V Rakousku na jaře nastupoval téměř pravidelně, jenže od ročníku 2015/16 téměř ani ťuk.

Na tribuně, v lepším případě na lavičce začal i aktuální sezonu, šance v základu se dočkal až ve čtvrtek proti Plzni. „Trenér už mi něco naznačil během týdne, potvrdil mi to až den před zápasem. Vzal si mě bokem, řekl mi, že budu hrát a mám se na sto procent připravit. Sdělil mi i nějaké taktické pokyny a dneska jsem začal od začátku,“ popsal po bezbrankovém duelu Stronati.

Mládežnický reprezentant neskrýval, že pro něj šlo o významné utkání. „Určitě. Byl jsem víc hecnutý, namotivovaný. Šlo o český tým, z Česka pocházím, o to víc jsem si chtěl zahrát,“ řekl důrazný stoper, který má českou matku a italského otce.

Jednadvacetiletý hráč si i přes chybějící herní praxi vedl obstojně, plzeňští útočníci se za celý zápas do větší šance nedostali. „Týmově jsme do toho šli naplno, všichni jsme odevzdali maximum. Že se nepodařilo vstřelit gól, to se na nás asi neusmálo štěstí. Já osobně jsem zhruba od sedmdesáté minuty cítil, že už mi chybí fyzická zdatnost. Jak bych to řekl… Mohl jsem, ale cítil jsem se slabší, protože jsem dlouho nehrál, nemám herní praxi a vytížení,“ hodnotil svůj výkon Stronati.

Do sestavy se dostal kvůli zraněním svých konkurentů. „Trenér před sezonou vybral hráče a řekl mi, že jsem čtvrtý stoper, že mám trénovat a makat. Snažil jsem se udělat všechno pro to, abych hrál. Myslím, že se mi to dneska trošku vrátilo, jsem za to rád a samozřejmě v tom budu pokračovat. Možná, že kdybych takhle makal úplně od začátku, jak jsem měl, možná bych byl druhý nebo třetí stoper. Ale to už je teď jedno, hrál jsem a na tomhle výkonu chci stavět,“ předsevzal si Stronati.

Jeho výkon ve čtvrtečním duelu Evropské ligy ocenili i plzeňští hráči. Přesto je mrzelo, že domácí defenzivu nezaměstnali víc. „Stronatiho znám ještě z Baníku. Je to silový hráč, to dneska potvrdil. Ale je na něm vidět, že není rozehraný, mohli jsme ho párkrát nachytat, trošku se bál hrát. Ale podal slušný výkon, my jsme měli obranu víc provětrat nějakými gólovými situacemi,“ přiznal útočník Tomáš Poznar.

Na Stronatim bylo znát, že si příležitosti v utkání hodně váží. „Určitě, je to velká motivace do další práce a jsem za to strašně rád,“ usmíval se. „Kluci mě pochválili, říkali, že dobrý. Za to jim děkuju,“ uzavřel hodnocení utkání. 

Patrizio Stronati s Tomášem Poznarem v utkání základní skupiny EL
Patrizio Stronati s Tomášem Poznarem v utkání základní skupiny EL

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze