Brabcův Genk prohrál, Anderlecht - United 1:1. Lyon otočil v závěru

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Genku s obráncem Jakubem Brabcem v sestavě prohráli v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy na hřišti Celty Vigo 2:3. V dalších zápasech Anderlecht remizoval s Manchesterem United 1:1, Ajax porazil Schalke 2:0 a duel v Lyonu, který začal kvůli řádění fanoušků Besiktase se zpožděním, vyhráli domácí po obratu 2:1. Odvety se hrají příští týden.

Genk se sice ve Španělsku ujal vedení, ale Celta ještě do přestávky skóre otočila. V 15. minutě vyrovnal Sisto, v 18. přidal druhou branku Aspás a chvíli před poločasem se prosadil Guidetti. V 67. minutě naději do domácí odvety vykřesal snížením na 2:3 Buffel.

Manchester, který by rád soutěž vyhrál a získal tak poslední chybějící evropskou trofej do sbírky, vedl díky Henriku Mchitarjanovi až do 86. minuty, kdy vyrovnal Leander Dendoncker. Aby však Anderlecht mohl pomýšlet na postup, musel by v odvetě ukončit dlouhou sérii bez vítězství v Anglii, kde z posledních 15 utkání uhrál jen dvě remízy.

Ajax si poradil 2:0 se Schalke a prodloužil domácí sérii pohárové neporazitelnosti na dvanáct zápasů. O výhře amsterodamského celku, ve kterém chyběl český záložník Václav Černý, rozhodl dvěma góly Davy Klaassen. První gól dal z penalty, při druhém využil přesný centr sedmnáctiletého Justina Kluiverta, syna bývalé hvězdy Ajaxu Patricka Kluiverta.

Duel Lyonu s Besiktasem začal kvůli řádění tureckých fanoušků se zpožděním 45 minut. Hostující chuligáni házeli předměty a pyrotechniku a přinutili příznivce z okolních sektorů utéct na trávník. Podle agentury AFP dorazilo do Francie asi 15 tisíc fanoušků istanbulského celku a problémy dělali už před utkáním, když se rvali s policií a domácími příznivci.

Lyon nakonec po obratu vyhrál 2:1. Besiktas sice vedl po brance Babela od 15. minuty, domácí ale v 83. minutě vyrovnali díky Tolissovi a v 85. strhli zásluhou Morela strhli vítězství na svou stranu.

Hosté: 15. Babel

Domácí: A. Lopes – Rafael (53. Jallet), Mammana, Diakhaby, Morel – Tousart, Tolisso – Ghezzal (52. Cornet), Fékir, Valbuena – A. Lacazette (C).

Hosté: Fabri – Gönül, Mitrović (64. Uysal (C)), Marcelo, D. Tošić – Özyakup (C) (74. Arslan), Hutchinson – Babel, Talisca, Adriano – Tosun (87. Inler).

Domácí: Gorgelin, Yanga-Mbiwa, Ferri, Jallet, Darder, Aouar, Cornet

Hosté: Zengin, Sismanoglu, Arslan, Uysal, Beck, Nukan, Inler

Domácí: Rafael, A. Lacazette, Fékir, Jallet, Valbuena

Hosté: Marcelo, Arslan

Antonio Mateu Lahoz – Javier Rodriguez, Pau Cebrián Devís (všichni ESP)

Hosté:

Domácí: Onana – Veltman, Sánchez, Viergever, Sinkgraven (46. de Ligt) – Ziyech, van de Beek (88. F. de Jong), Klaassen (C) – Kluivert (74. Neres), B. Traoré, Younes.

Hosté: Fährmann – Kehrer, Höwedes (C), Nastasić, Aogo – Goretzka, Bentaleb – Schöpf (71. Huntelaar), Meyer (59. Stambouli), D. Caligiuri (83. Konopljanka) – Burgstaller.

Hosté: 37. Mchitarjan

Domácí: R. Martínez – D. Appiah, Mbodji, Nuytinck, Obradović – Tielemans (C), Dendoncker, Stanciu (65. Hanni) – Bruno (58. Chipciu), Kiese Thelin (75. Teodorczyk), F. Acheampong.

Hosté: Romero – A. Valencia, Bailly, Rojo, Darmian – Lingard (62. Martial), Carrick (C), P. Pogba – Mchitarjan (90. Fosu-Mensah), Ibrahimović, Rashford (75. Fellaini).

Hosté: 10. Boëtius, 67. Buffel

Domácí: S. Álvarez – Mallo (C), Cabral, Fontàs, J. Castro – Wass (78. Jozabed), Radoja, P. Hernández – Aspas, Guidetti (67. Beauvue), Sisto.

Hosté: Ryan – Castagne, Brabec, Colley, Uronen – Pozuelo (C), Malinovskyj (90+2. Heynen), S. Berge – Trossard (82. Schrijvers) – Samatta, Boëtius (62. Buffel).

Domácí: Beauvue, Bongonda, Díaz, Gómez, Roncaglia, Jozabed, Villar

Hosté: Buffel, Heynen, Dewaest, Jackers, Schrijvers, Walsh, Nastić

Hosté: Castagne, Trossard, Schrijvers