Jan Vacek
23. srpna 2017 • 19:10

Dusno u stadionu Larnaky! Bitka fanoušků narušila trénink Plzně

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KYPRU | Nový, ale skromný stadionek. Pro osm tisíc lidí. Za tribunami palmy, do toho všudypřítomné vedro. A taky obrovská vlhkost. Kyperská Larnaka přivítala Viktorii Plzeň po svém. Předzápasový trénink Západočechů navíc zpestřil nedaleký ohňostroj. Došlo i k nepříjemné události, když se před stadionem během tréninku západočeského týmu porvalo asi 200 kyperských fanoušků.Středeční trénink probíhal sotva několik minut, když se najednou hráči začali zmateně rozhlížet kolem sebe. Za jednou z tribun se totiž ozval povědomý rámus, směrem k obloze začaly lítat světelné paprsky. Ohňostroj.

Že by domácí takhle netradičně vítali svého soka? Nikoliv, ukázalo se, že před branami stadionu bylo pěkně dusno. Servalo se tam asi 200 fanoušků Larnaky. Jeden tábor ze zástupců fotbalového kotle, ten druhý z futsalového.

Potyčka byla slyšet až na předzápasový trénink západočeského týmu. Plzni bylo nabídnuto, že může trénink zrušit. Potyčku fanoušků ale brzy uklidnili policisté a Vrbův celek dotrénoval bez větších obtíží.

Samotný Kypr Viktorii přivítal tak, jak se dalo očekávat. Spalujícím horkem, na sluníčku se teplota šplhala až ke 38 stupňům celsia. „Víme, že tady takové podnebí je. Musíme se s tím vyrovnat, nic jiného nám nezbývá. Myslím, že podmínky jsou pro oba soupeře stejné. Věřím, že se s tím vyrovnáme,“ prohlásil obránce Radim Řezník.

Trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba před odvetou play off Evropské ligy s Larnakou
Trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba před odvetou play off Evropské ligy s Larnakou

Poslední tréninková jednotka před čtvrteční klíčovou bitvou vyjma nepříjemné potyčky fanoušků proběhla přímo na trávníku standardně.

Krátký výklus, potom už přišel na řadu balon. Hráči se rozdělili do trojiček a pilovali přízemní přihrávky. Na horkem vysušeném, ovšem kvalitně připraveném, trávníku to nebylo jednoduché. Míč někdy odskočil.

„Kopi, soustředíme se,“ zahalasil Vrba směrem k šikovnému křídelníkovi.
Na hřišti jsou všichni hráči, kteří k odvetě přicestovali. Trénuje i uzdravený Roman Hubník, nechybí Daniel Kolář, jenž poslední dny bojoval s lehkým nachlazením. Absentuje pouze Václav Pilař, který zůstal s výronem kotníku v Čechách. „Je to nepříjemné, ale věřím, že ho dokážeme nahradit,“ prohodil Vrba.

Jeho tým působil den před zápasem uvolněně, v klidu. David Limberský tradičně vtipkoval s Milanem Petrželou, pozadu nezůstával ani Marek Bakoš. Ve čtvrtek udělá Plzeň maximum, aby jí náladu nesletěla strmě dolů.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje v Plzni? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 1:2. Obrat v nastavení zařídil Bakoš

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze