Plzeň po Spartě zklamala. Náhradníci horší než opory, chyboval Hubník | iSport.cz
Jonáš Bartoš
20. října 2017 • 05:00

Plzeň po Spartě zklamala. Náhradníci horší než opory, chyboval Hubník

TOP VIDEA
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle nebyla Plzeň, která už deset kol v kuse válcuje českou fotbalovou ligu. Fotbalisté Viktorie ve čtvrteční Evropské lize propadli, po prohře 2:3 s Luganem si zkomplikovali šance na postup ze skupiny. Přitom ještě v neděli hráči křepčili radostí, když ve šlágru HET ligy ukopali důležitou výhru 1:0 na Spartě. Čím to, že ligový lídr ve Švýcarsku předvedl úplně odlišný výkon, než kterým září na domácí půdě?Náhradníci nenahradili opory

Po náročném duelu na Letné bylo jasné, že ve Švýcarsku dostanou šanci ti, kteří v důležitých zápasech nedostávali tolik prostoru. Trenér Pavel Vrba nachystal pět změn včetně gólmanského postu. Velký počet nových jmen v obvyklé sestavě se na trávníku projevil. Kapitán Roman Hubník zdaleka nebyl v ideální kondici, příliš se nedařilo ani Aleši Čermákovi, k hernímu ideálu hodně chybělo i Václavu Pilařovi. Všechno to jsou hráči, kteří se do plzeňské jedenáctky dostávají po zdravotních problémech. A u všech je znát, že ještě potřebují nějaký čas k tomu, aby se dostali do obvyklé formy. Plzeňská ofenziva výrazně ožila až po příchodu Jana Kopice s Michaelem Krmenčíkem, tedy dvou reprezentantů hrajících v mimořádné formě. Výrazně pomohl i Martin Zeman, když naskočil v průběhu druhé půle. „Od hráčů, kteří dnes dostali trošku víc prostoru, jsme asi očekávali víc,“ připustil plzeňský trenér Pavel Vrba.

Chyby v obraně

Víc jak hodinu hry svítilo na tabuli skóre 0:0. Pak ale při snaze vyvézt balon chyboval Roman Hubník a domácí z následného brejku trestali. Už předtím si plzeňská defenziva několikrát koledovala, když nechávala až příliš otevřená vrátka. Také další branky padly z rychlých brejků, ty ale pramenily i z toho, že Západočeši museli hru otevřít. Každopádně dostat tři branky od průměrného Lugana by se nemělo stávat. Nepovedený zápas má za sebou Roman Hubník. Na jindy stabilním pilíři a suverénním šéfovi obrany je hodně znát herní pauza, ve Švýcarsku se mu nedařilo. „Soupeř nás trestal z rychlých brejkových situací. Samozřejmě i po našich chybách v rozehrávce,“ konstatoval Vrba. Plzeň v evropské konkurenci zatím nedokáže navázat na výkony, kterými dominuje v domácí lize.

Pomalost a slabé nasazení

Lugano bránilo chvílemi v osmi lidech, byť jako „domácí“ tým (hrálo se na stadionu v Luzernu před tristní návštěvou, kde zhruba polovinu publika tvořili plzeňští fanoušci) potřebovalo vyhrát. Taktika se ale poslednímu týmu švýcarské soutěže vyplatila. Plzni chyběla šťáva, pozměněná sestava se nemohla dostat do tempa. Kombinace vázla, pomalé přihrávky nemohly roztrhat domácí obranný blok. Chyběla odpovídající podpora z křídelních prostorů, jindy největší západočeské zbraně. Hráči působili zabržděně, nehráli tak, jak by si jistě i oni sami představovali. „Ten zápas byl z naší strany velice pomalý,“ uvědomoval si Vrba, kterému se výkon mužstva vůbec nelíbil.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje v Plzni? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud